ידיעה כתובה |

: עצרת מחאה נגד מעצרי ילדים במזרח ירושלים

חברה נכתב על ידי

עשרות מפגינים התאספו הבוקר מול עיריית ירושלים בכיכר ספרא במחאה כנגד מעצרי ילדים במזרח ירושלים. ההפגנה אורגנה על ידי ועד ההורים של שכונת א-טור בשיתוף פעילים ירושלמיים כחלק ממאבק ממושך נגד נוכחותם האלימה של כוחות הביטחון בסביבת בתי הספר בשכונת א-טור, במסגרתה מבוצעים מעצרי ילדים, פעמים רבות תוך התעלמות מהחוקים הקבועים בחוק לשם הגנתם. יחד קראו המפגינים: "לא נשתוק ולא נסכים למעצר של ילדים! מזרח העיר צריכה כיתות, לא מג"ב וחקירות!"

a-tur1

a-tur2

a-tur4

חאדר אבוסיביטאן, נציג ועד ההורים של שכונת א-טור, נאם בהפגנה ואמר: "באנו לבקש שהמשטרה והחילים לא יהיו ליד בתי הספר שלנו! אנחנו לא רוצים בעיות, יש לנו בקשה ברורה: שהמשטרה והחיילים יצאו מא-טור ויעזבו את בתי הספר שלנו בשקט!"

כתבה שהפקנו בנושא זה של מעצר ילדים במזרח ירושלים:

מביה"ס לחדר המעצר (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

השליטה הישראלית בשטחים גובה מחיר גם מילדים ולא רק מהמבוגרים. במציאות של אלפי ילדים פלסטינים במזרח ירושלים, הם לא יודעים האם יחזרו הביתה בשלום לאחר משחק עם חבריהם בשכונה. בשנה החולפת נעצרו 350 ילדים רק בסילוואן. הגיל הולך ויורד, ילדים בגיל 6 או 10 נשלפים ממיטותיהם, או מדרכם לבית הספר לצורך חקירה או מסירת עדות וישנו מקרה של ילד בן 4 שהוזמן לחקירה במשטרה.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/01/2014

  כתבות ווידאו שחבל לפספס