ידיעה כתובה |

: מדובר בממשלת תג מחיר

מדינה נכתב על ידי

סיעת בל"ד מאשימה את נתניהו ושריו בהסתה מכוונת נגד הציבור הערבי ובעידוד טרור יהודי ופגיעה בציבור הערבי, זכויותיו ובעקרונות השוויון והדמוקרטיה, וקוראת להכריז על המפגעים כעל ארגון טרור.

ח"כ באסל גטאס: "תג מחיר אינו מעשה של שוטים, אלא מעשה של מחושבים, אסטרטגיה מחושבת של הסתה, גזענות ודיכוי ממסדי. נתניהו ושריו הם עומדים בראש מערך ההסתה המשומן והנבזי, המשלח אזרחים לביצוע פעולות טרור אלימות. פעילי ארגוני טרור אלו ניזונים מקריאות שנאה וגזענות שמשמיעים אבותיהם הרוחניים היושבים בכנסת ובממשלה. נתניהו הוא האשם בפעולות הנקם שאנו עדים להם – ולא בפעם הראשונה, זרועו הארוכה הגיעה הלילה למסגד שהוצת".

basel-balad

ח"כ באסל גאטס

בל״ד שבה וקוראת להכריז על פעולות התג מחיר כארגון טרור ומדגישה: זכותנו להיאבק בכל גילויי הגזענות, וכאן מדובר באנטישמיות במובנה העמוק ביותר. על ישראל לפעול כלפי הפושעים האלה בדיוק כפי שהיא פועלת נגד כל גילוי של אנטישמיות וטרור.

עוד אומרים בסיעה כי "התקיפה אינה על המסגד וקדושתו, אלא על ערך החיים, זכויותיהם השוות של הפלסטינים ונוגדת את ערכי הדמוקרטיה. זכותנו להיאבק נגד האלימות והגזענות, וזו אינה "הסלמה" מצד הציבור הערבי אלא אי השלמה עם המצב הקיים, הגזעני והקיצוני, והתנגדותנו המוצדקת והחוקתית לדיכוי. נמשיך להיאבק על זכויות אדם ועל דמוקרטיה שפויה ולא נפסיק."

פעולות תג המחיר מתיישבות עם מדיניות הממשלה, כי ממשלה שגורמת להרג אלפי אזרחים פלסטינים בעזה נותנת השראה במעשיה לגזעניים קטנים בציבור, שחושבים שהם עושים פעולות לגיטימיות.

הסיעה דורשת מהממשלה, שאינה עושה דבר כדי לטפל בארגוני הטרור הנפשעים של תג מחיר, אינה מנחה את המשטרה לעצור את התופעה ע"י חקירה ואכיפה מחמירה, עוצמת עין למול הכישלון התמוה בפיענוח הפשעים, נוהגת איפה ואיפה ולא מגינה על אזרחים מפני אלימות וטרור לאומני, במחיר הפקרת האוכלוסייה הערבית לטרור ואלימות מימין, להכריז על המפגעים כטרוריסטים ועל הפעולות כפעולות טרור.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס