ידיעה כתובה |

: קוצרה השעיית תאי הסטודנטים הערבים

חברה נכתב על ידי

אוניברסיטת חיפה הודיעה כי תקצר ביומיים את הקפאת פעילות תאי הסטודנטים הערבים בל"ד, אבנאא אלבלד וחד"ש והיא אמורה להתחדש מחר. כזכור, מרכז עדאלה ערער על החלטת בית המשפט המחוזי שדחה את עתירת התאים ופנה לבית המשפט העליון. בתוך כך, הודיעה אוניברסיטת חיפה לבית המשפט כי היא תקצר את תקופת ההקפאה, ותאפשר לתאי הסטודנטים לקיים פעילות ציבורית לקראת סיום שנת הלימודים.

כזכור, לפני כחודש הודיע דיקן הסטודנטים באוניברסיטת חיפה על הפסקת הפעילות של חד"ש ובני הכפר עד סוף שנת הלימודים כתגובה, לפעילות שקיימו לציון יום הנכבה ללא אישור, לאחר שבקשתם להשיג אישור נדחתה על ידי הדיקן. כמו כן, ב-15 במאי, הורה הדיקן על הפסקת הפעילות הציבורית של תא בל"ד למשך חודש ימים, כתגובה, על עצם העובדה שתא זה קיים מפגש ביום השואה ללא אישור.

עורכת הדין סאוסן זהר מעדאלה: "על אף שהצעת האוניברסיטה אינה מתקנת את העוול שנגרם לתאי הסטודנטים הערבים כתוצאה מהקפאת פעילותם והפגיעה הקשה בחופש הביטוי שלהם, אנו מקבלים את ההצעה. ההצעה של האוניברסיטה מקיימת את עיקר הסעדים שביקשנו מבית המשפט, שבמרכזם עמדה התרת פעילות ציבורית של תאי הסטודנטים הערבים. חבל מאוד שהיה צריך הליך משפטי כה מורכב וארוך כדי להביא לתוצאה שהולמת את ערכי חופש הביטוי"

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה לטלוויזיה החברתית כי בית המשפט המחוזי דחה את עתירת התאים וקיבל את עמדת האוניברסיטה לגבי השעיית הפעילות הציבורית של חלק מתאי הסטודנטים. לאור קביעה זו, ולאחר ארבעה שבועות של השעיית הפעילות, הגיעה האוניברסיטה למסקנה כי עיקר מטרת ההשעיה הושגה.

לפיכך הודיעה האוניברסיטה לבית המשפט העליון על הסכמתה לקצר ביומיים את תקופת ההשעיה ולאפשר לתאי הסטודנטים הערבים לקיים ביומיים האחרונים של הלימודים פעילות סטודנטיאלית חברתית לרגל סיום שנת הלימודים, וזאת לאחר שיגישו בקשה מסודרת לדיקן בהתאם לנוהלי האוניברסיטה.

hadash

הפגנה של סטודנטים נגד השעיית התאים
מתוך: עמוד הפייסבוק של מפלגת חד"ש

  כתבות ווידאו שחבל לפספס