תמלול הכתבה: הישגים פורצי דרך בתחום זכויות האדם

יום זכויות האדם הבינלאומי, כבוד גדול להיות חבר כנסת ביום זכויות הזה. אנחנו הרי עובדים כל כך קשה כדי לקדם את התחום, ויש לנו ההצלחות מרשימות מהשנים האחרונות. לדוגמא? הזכות לביטחון. אנחנו גילינו, שאחד מהדברים שהכי מאיימים על תחושת הביטחון בישראל זה שמיעת השפה הערבית בכל מקום. עכשיו היא נמצאת גם באוטובוסים. לכן חוקקנו את חוק הלאום. כך, בנוסף לעיגונן של זכויות היתר של הציבור היהודי, נבטל סופית את מעמדה הרשמי של השפה הערבית. כן, נכון, זאת שפת האם של 20% מאזרחי המדינה, בסדר גם בעבר הרי זלזלנו בה, הנקודה היא שתמיד אפשר לעשות יותר.

עוד דוגמא? חוק ההסדרה. כאן אנחנו שומרים על זכות מאוד חשובה אחרת, הזכות לדיור - בהתנחלויות. אמנם החוק הבינלאומי קבע שכל ההתנחלויות בגדה הן לא חוקיות, בסדר, אנחנו בכנסת החלטנו דווקא להסדיר הפקעת אדמות של פלסטינים. זאת זכות יסוד שאנחנו שומרים עליה כבר שבעים שנה. ועדות הקבלה! זוכרים? המדינה מעניקה לקבוצה מסוימת בציבור היהודי את הזכות להחליט מי יישב על קרקע ציבורית ומי לא. על פניו זה נשמע תמוה, אולי קצת לא חוקי, אבל מה לגבי הזכות לגור עם שכנים שדומים לך, על זה לא חשבתם.

תראו אפשר להמשיך ולפאר כל היום את מורשת החוקים והצעות החוק לקידום זכויות האדם הנפלאה שלנו, איסור שהטלנו על איחוד משפחות פלסטיניות, החזקת גופות ככלי מיקוח, שלילת תושבות מפלסטינים במזרח ירושלים, הענקת סמכויות לקק"ל, גוף שפועל למען האינטרסים של יהודים בלבד, אין צורך להשוויץ. בסך הכול רצינו לברך אתכם מכנסת ישראל לרגל יום זכויות האדם היהודי, אהה, הבינלאומי, ולאחל לכם יום זכויות אדם שמח ולתת לכם טעימה קטנה מהיחס שלנו לעקרונות דמוקרטיים.

סוף תמלול הכתבה: הישגים פורצי דרך בתחום זכויות האדם

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס