תמלול הכתבה: דורשים חלופת מעצר לפעילי הרווחה

גיא ג'אנה: איילת שקד,  אנחנו נהיה פה כל שבוע, כל שבוע ביום חמישי עד שיטופל המקרה של מוטי לייבל, לורי שם טוב וצביקה זר לחלופת מעצר הוגנת.
קריינות: תוך הסתייגות ממעשיהם, מחו פעילות ופעילים נגד מעצרם הממושך, עד תום ההליכים, של מי שכונו "לוחמי הסחר בילדים". על פי כתב האישום - השלושה - לורי שם טוב, מוטי לייבל וצביקה זר הטילו אימה על עובדות סוציאליות, שוטרים ושופטים ע"י השמצות והשפלות חסרות תקדים וסחיטה באיומים.
נחמה דר: לורי שם טוב היא אישה שדורשת צדק, אולי הדרך שלה... אני לא בטוחה, היא כופרת בזה, אבל בואו נצא מנקודת הנחה שהיא כתבה את כל הגסויות על השופטים. מכאן ועד לכלוא אותם חצי שנה ללא החלטה שיפוטית.
דנית לוין: לורי ומוטי שבאו לעזור לאנשים חלשים - אימהות שמפורקות שהתפרק להם הנשמה בשנייה הראשונה, שהוציאו להם את הילדים מהבית.
שלמה לייבל: הוא העדיף דבר אחד לעשות בחיים שלו, לטפל ברווחה, לטפל בילדים שנלקחים מההורים, מאמא, מאבא, לטפל רק בזה.
מוטי לייבל: הם רוצים אותי בפנים OK, הם רוצים לסתום את הפה לכל מי שקם וצועק נגד המדינה "המלך הוא עירום" סותמים לו את הפה, שמים אותו בפנים, תופרים לו תיקים, זה מה שהמדינה יודעת לעשות, במקום לתקן את עצמה, היא יודעת לסתום את הפה לאנשים.
שלמה לייבל: הוא יושב שישה חודשים הייתי אומר על לא עוול בכפו. בלי משפט, בלי כלום, עד מתי יחזיקו אותו?
עפרה אנקורי: היא (לורי שם טוב), הועברה לבידוד למשך שבעה ימים, ומהבידוד מיד היא העברה להפרדה, היא נמצאת בהפרדה בתנאים מאוד מאוד קשים. היא בעצם נמצאת בחדר של שני מטר על שני מטר, בלי חלון, בחום אימים. היא לא מקבלת ביקורים, היא לא יכולה להוציא טלפונים, בעצם היא מנותקת מהעולם ומכולם. מצבה הגופני והנפשי מאוד לא טוב.
קריינות: לטענת עורך הדין של לורי שם טוב, ההחלטה להאריך את מעצרם נעשתה באופן לא תקין, מבלי שנדונו חלופות מעצר.
גיא ג'אנה: פה באנו להילחם כרגע על משפט צודק, על חלופת מעצר שיצאו החוצה. כמו שהתחלנו בפתח תקווה אנחנו נשב פה עוד פעם ועוד פעם. זה לא רק המקרה הזה של פעילי הרווחה כרגע, זה קשור לכל הפעילים החברתיים, תחשבו מה ההבדל? מחר יכולים להכניס אתכם לכלא וזהו, אין לכם אוויר.

סוף תמלול הכתבה: דורשים חלופת מעצר לפעילי הרווחה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס