ידיעה כתובה |

פעילים הותקפו בדרום הר חברון

מדינה נכתב על ידי

קבוצה של פלסטינים ופעילים ישראלים וזרים הותקפו אתמול (שבת) ע"י קבוצת של כ15 רעולי פנים שירדו מכיוון ההתנחלות אשתמוע.

פעילי תעאיוש ליוו חקלאים מהכפר שוויקה ושהו באזור משעות הבוקר, בשעה 11 לערך הגיע לאזור קבוצת רעולי פנים שתקפה באלות את הפעיל דני קרונברג.

תקיפת פעילים מתעאיוש דרום הר חברון.  8-6-2014 צילום: תעאיוש.

תקיפת מתנחלים, אשתמוע, דרום הר חברון.
8-6-2014
צילום: תעאיוש

דיברנו עם גיא בוטביה, פעיל וצלם מארגון תעאיוש, שנכח במקום, הוא סיפר שהחיילים היו באזור בזמן שהגיעו הרעולים למקום. לאחר התקיפה של קרונברג דיברו החיילים עם רעולי הפנים, בזמן שהאחרים המשיכו לזרוק אבנים בעודם עומדים בסמוך לחיילים, וזאת במשך דקות ארוכות .

תקיפת מתנחלים, אשתמוע, דרום הר חברון.  8-6-2014 צילום: תעאיוש.

תקיפת מתנחלים, אשתמוע, דרום הר חברון.
8-6-2014
צילום: תעאיוש.

למרות שלפי החוק חובתם של החיילים לזהות רעולי פנים, גם שמדובר באזרחים ישראלים, החיילים לא שעו לבקשות הפעילים, ולא חייבו את רעולי הפנים להזדהות.

החיילים הזעיקו את משטרת מחוז ש"י, כשהתקרבו השוטרים למקום הזהירו תושבים מהתנחלות אשתמוע את התוקפים והם נעלמו מהשטח בטרם הגיעו השוטרים.

הפעילים הגישו תלונות על תקיפה ומסרו לשוטרים וידאו שמתעד את התקיפות וכמו כן וידאו שבו אפשר לשמוע את תושבי ההתנחלות אשתמוע קוראים בשמותיהם של חלק מהתוקפים. רוב מוחלט של התיקים שנפתחים בעקבות תלונות על אלימות מתנחלים כלפי פלסטינים ופעילים באזור נסגרים בתואנות שונות, הפעם נראה שאין מחסור בראיות, כך שאולי המקרה הזה יסתיים בכתבי אישום.

חלק מהפעילים טוענים ששמעו בתחנת המשטרה שהמתנחלים בקשו מהכוחות בשטח לירות בפעילים ובפלסטינים ואיימו שאם לא יעשו זאת, הם יירו בהם בעצמם. הסיפור הזה אולי ממחיש עד כמה מסוכן ונפיץ המצב באזור. מתנחלים כתושבי "אזור סיכון" זוכים לעדיפות בתהליך הוצאת רשיון נשק ובאזור חברון רבים מהמתנחלים חמושים.

ביקשנו תגובה מדוברות המשטרה פנינו גם לצבא, נראה מהצילומים שבמקרה זה כמו במקרים אחרים שהגיעו לידנו החיילים בשטח לא פעלו כראוי, בקשנו לדעת: מה בכוונת הצבא לעשות בנידון?

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. אשקלוני 9 בפברואר, 2014  בשעה 0:34

    אלה אוהבי ישראל, צריך לכלוא אותם כמו כל פושטק אחר ורצוי עם אסירים ביטחוניים.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס