ידיעה כתובה |

עיזבאת טביב – הפגנת מחאה ביום שבת

מדינה נכתב על ידי

מחסום ווטש, קואליציית המסיק, מועצת הכפר עיזבאת טביב, נפת קלקיליה, מזמינים פעילות, פעילים וארגונים ישראלים, להשתתף בהפגנת מחאה נגד התנכלות מתמשכת של כוחות הביטחון בתושבי הכפר.
יום שישי, 17.1.14, בשעה 13:00, בכניסה לעיר קלקיליה.
הסעה: מתל אביב וכפר סבא: בכלי רכב פרטיים בתיאום עם נירית- 054-3908932. יעקב-050-5733276

רקע: הכפר עיזבאת טביב שוכן בשטח C בסמוך לכביש 55 מזרחית לעיר קלקיליה, בכפר מתגוררים כ- 300 תושבים ב-45 בתי מגורים, 33 מהם "בלתי חוקיים" ואשר עליהם הוצאו צווי הריסה ע"י המנהל האזרחי. בית ספר יסודי שנבנה בכספי הרשות הפלסטינית ותרומות מחו"ל ובו לומדים עשרות תלמידות ותלמידים מאוים מעת לעת בהריסתו. כבכל הכפרים בשטחי C בגדה המערבית הנתונים לאחריות מנהלית אזרחית של שלטונות הכיבוש, כך גם הכפר הקטן והבלתי מזיק עיזבאת טביב נתון להתנכלויות בלתי פוסקות של הצבא כמו גם מניעה של תכנון אורבני והיתרי בניה.

בחודשיים האחרונים אנו מדווחים מפי תושבים, שוב ושוב, על עליית מדרגה של התנכלויות והטרדות של כוחות הביטחון בעקבות קיומן של פעילויות מחאה לגיטימיות והקמתו של אוהל מחאה קבוע בתוך שטח הכפר. הפעולות בהן נוקטים כוחות הביטחון כוללים: חסימת כביש הגישה לכפר מכביש 55 לעיתים תכופות לשעות ארוכות ואף יותר, סיורי יום ולילה תכופים בתוך הכפר, מעצרי שווא ועיכובים של צעירים ללא עילה, דקירתו בסכין של צעיר אזוק על ידי חייל, פריצות ליליות לצורך חיפושי דמה לבתים, ירי לילי של עשרות רימוני גז מדמיע בשטח הכפר ולתוך בתי התושבים ושימוש ברימוני הלם באישון לילה למטרת הפחדת התושבים.
הצבא מתרץ את הפעולות המבוצעות על ידו בטענות על יידוי אבנים ובקבוקי תבערה לכביש 55, אותו פרנסי הכפר מכחישים שמי מתושביו אחראי לו.
לאחרונה, קבוצות וארגונים פועלים בדרכים מגוונות להפסיק את הטרור, הטלת הפחד, ושיבוש החיים המופעל נגד אזרחים שלווים.

כתבת הטלוויזיה החברתית על המאבק בעיזבאת טביב (ספטמבר 2012)

צווי הריסה גם בעיזבאת טביב (לדף הכתבה »)

צווי ההריסה שהפכו לדבר שבשגרה מעבר לקו הירוק נחתו לאחרונה גם על הכפר עיזבאת טביב. פקחי המנהל האזרחי שסיירו בכפר, צילמו וכמובן שלא עזבו לפני שהשאירו צווי הריסה למספר בתים, ביניהם בית-הספר היסודי היחידי בכפר. כתבנו נועם פורמן מביא את קולות התושבים הזועמים מביקור התמיכה והסולידריות בכפר.
הופק ע"י: | עלה ב: 12/09/2012

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס