דעה על סדר היום |

"זאת מערכה של בני התרבות נגד בני החושך"

מדינה נכתב על ידי

לאחר פיגוע התופת של דאע"ש בבריסל נתניהו הכריז שהמלחמה בטרור היא בין "בני התרבות לבני החושך" ושהטרור לא נובע מייאוש אלא מאידיאולוגיה רצחנית. אלא שבמציאות, נתניהו ושותפיו האימפריאליסטים במשטרים באירופה ובארה"ב הם האחראים להמטת האסונות באזור ולתדלוק אידיאולוגיות רצחניות.

השבוע דאע"ש הוציא לפועל עוד פיגוע המוני באירופה, עשרות בני אדם נהרגו בשדה התעופה ובמטרו של בריסל. האירוע הזה הגיע ימים ספורים לאחר פיגוע ההתאבדות במרכז איסטנבול, וחודש אחרי פיגועי הענק של דאע"ש בחומס ובדמשק.

ביבי מיהר לנצל בצורה צינית את הקורבנות בבריסל כדי לנסות לקדם את הרעיון שאין שום הקשר פוליטי להסלמה בישראל, הכתבות ב"ישראל היום" זעקו "זה לא הכיבוש, זה לא הייאוש" זה פשוט "בני התרבות נגד בני החושך". בנאומו אמר "אנחנו נמצאים במערכה עולמית נגד הטרור, זאת מערכה של בני התרבות נגד בני החושך… הטרור נובע לא מהכיבוש ולא מהייאוש אלא מהתקווה – של מחבלי דאעש להקים בכל שטחה של אירופה ח'ליפות איסלאמית."

העמוד הראשון בעיתון "ישראל היום" אתמול (24.03.16)

העמוד הראשון בעיתון "ישראל היום" אתמול (24.03.16)

רה"מ מנסה לשכנע אותנו שוב שאין קשר בין מלחמות אימפריאליסטיות לצמיחת כוחות ימין פונדמנטליסטים, ואין קשר בין עשורים של כיבוש, מצור ודיכוי לאומי לגל התקיפות הלאומניות של צעירים פלסטינים נגד ישראלים. האמת היא שבשני המקרים, למרות השוני הגדול בינהם, יש הקשר פוליטי. מדיניות המלחמה האימפריאליסטית במזרח התיכון היא זאת שהצמיחה את דאע"ש וכוחות דומים לו, והיא זאת שמתדלקת אותם כיום וממיטה אסונות חסרי תקדים בסוריה ובעיראק. כך גם "המלחמה בטרור הפלסטיני" – שהיא בפועל מלחמת הגנה על הדיקטטורה של הכיבוש והמצור – לא מביאה ביטחון, אלא להיפך.

נתניהו היה אחד התומכים הנלהבים של הפלישה האמריקאית לעיראק ב-2003 ועודד את האמריקאים להיכנס למלחמה כדי להפיל את משטרו של סדאם. ב-2002 הוא נאם בפני הקונגרס וטען שלהפלת סדאם יהיו "השפעות חיוביות משמעותיות מאד על האזור". ההשפעות החיוביות האלה כללו החרבת חלקים נרחבים מעיראק, הרג של אלפי חפים מפשע ע"י "בני התרבות" האמריקאים ועליית דאע"ש בהמשך.

פעילים סוציאליסטים בבלגיה (מתנועת האחות של מאבק סוציאליסטי) הסבירו בהצהרה שפרסמו לאחר פיגוע ההתאבדות בבריסל שמדיניות החוץ של בלגיה מגדילה את הסכנה להתקפות נוספות מסוג זה. לדבריהם, בלגיה, שהשתתפה בעבר בפלישה לעיראק ולאפגניסטאן מתכוונת להצטרף בקיץ גם להתקפות בסוריה. בהצהרתם הוסיפו כי: "הצטרפות להפצצות בסוריה משמעותה עוד קורבנות רנדומאליים, מה שלא יגביר את הביטחון, לא פה ולא שם. להיפך. המלחמות האלה הן המלחמות של בעלי ההון והבוסים – בשביל רווחים של תאגידים מקומיים ובינלאומיים, פוליטיקאים וסוחרי נשק. אבל הקורבנות, הם תמיד מהצד שלנו: הצד של העובדים והעובדות, העניים, הצעירים, גם כאן וגם במזרח התיכון."
הם סיימו בהזמנה להפגנה שתתקיים בבריסל – "אנחנו קוראים לאיגודים, לעובדים ולצעירים להשתתף בהפגנה הארצית נגד ההצטרפות של בלגיה למלחמה בסוריה ונגד רכישת מטוסי הקרב."

הכותב הוא כתב בטלוויזיה החברתית ופעיל בתנועת מאבק סוציאליסטי

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס