דעה על סדר היום |

יחד עם ידיעות אחרונות ו-Ynet ננצח את החרם

חברה נכתב על ידי

בניגוד לגופי תקשורת עצמאיים, אשר בדרך כלל המניע שלהם הוא קידום ערכים ואג'נדה מוצהרים, מצטיירים לא פעם תאגידי התקשורת המרכזיים כאובייקטיביים. אך מתברר שיש להם עניין בקידום מטרות שהן לאו דווקא עיתונאיות באמצעות כינוסים וועידות. "גלובס" מקיים מזה שנים את ועידת ישראל לעסקים, "הארץ" קיים את ועידת ישראל לשלום וועידת ישראל לדמוקרטיה, ולאחרונה התבשרנו על "ועידת ידיעות אחרונות ו-ynet למאבק בחרם על ישראל".

"ועידת ידיעות אחרונות ו-ynet למאבק בחרם על ישראל" נועדה למקם את ידיעות אחרונות ו-ynet בחזית הפטריוטיות כפי שנכתב באתר הוועידה: "בחצי השנה האחרונה מובילים "ידיעות אחרונות" ואתר ynet, מערכה נגד תנועת ה-BDS בכל הכלים שברשותם…" (מהם הכלים – העיתון לא מפרט). כלומר, תאגיד התקשורת מצהיר על עמדתו ולוקח צד בנושא ה-BDS. אין בכוונתו לעורר שאלות אצל צרכני התקשורת – לדוגמא, מדוע עברו הפלסטינים ממאבק מזוין למאבק בזירה הבינלאומית, מה ההשלכות לכך וכו' – מבחינת תאגיד התקשורת ברור שיש לנקוט צד ומעתה גם פעולת נגד.
במידה וצרכני התקשורת רוצים לקבל מגוון דעות של בעד ונגד ה-BDS הם צריכים לחפש את המידע הזה מחוץ לידיעות אחרונות ול-Ynet.

צילום מסך מדף הקמפיין באתר Ynet

צילום מסך מדף הקמפיין באתר Ynet


כפי שמצהיר תאגיד התקשורת, אין מדובר רק בוועידה אלא בקמפיין הכולל סדרת מאמרים: http://stopbds.ynet.co.il/fighting.aspx:
"תחת הכותרת "נלחמים בחרם" פורסמו בידיעות אחרונות וב ynet סדרת כתבות הכוללת ראיונות עם אישים הנמצאים בחזית המאבק בחרם וכאלה שנפגעו ממנו, סיקור חדשותי שוטף של התופעה על גילוייה השונים, ותחקירים מעמיקים החושפים כיצד פועל מנגנון החרם בתחומי התרבות, האקדמיה, הכלכלה והספורט."

ומיהם הדוברים המוזמנים לוועידה "ידיעות אחרונות ו-ynet למאבק בחרם על ישראל"? 15במיספר – 13 גברים, ביניהם: נשיא המדינה – רובי ריבלין, השר לביטחון פנים – גלעד ארדן, שר החינוך והתפוצות – נפתלי בנט, עורך "ידיעות אחרונות – רון ירון, נשיא הקונגרס היהודי העולמי – רון לאודר, יו"ר מועצת יש"ע (לשעבר) – דני דיין, העיתונאי הימני – חנוך דאום ובנוסף בעלי עסקים נפגעי החרם כגון: מנכ"ל חברת סודהסטרים אינטרנשיונל בע"מ – דניאל בירנבאום. את הצד הנשי מייצגות שתי דוברות בלבד: בעלת ההון ויו"ר "שטראוס גרופ"- עופרה שטראוס, והחוקרת הבכירה במכון למחקרי ביטחון לאומי – אל"מ (מיל') עו"ד פנינה שרביט-ברוך. בהחלט ייצוג "הולם".

אם כך, בוועידת ידיעות אחרונות ו-ynet למאבק בחרם על ישראל לא תמצאו אף איש/ת שמאל, אף לא דעה אחת המציגה קו חשיבה אחר. עיתונות מגויסת במיטבה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס