דעה על סדר היום |

מהגנה להתקפה, לבודד את הימין הקיצוני

חברה נכתב על ידי

קמפיין ההסתה של ארגון אם תרצו איבד תנופה לאחר הטעות הטקטית שלהם עם 'השתולים בתרבות', יש מיאוס רחב בציבור מהימין הקיצוני ומהכשלונות הצורמים של ממשלת נתניהו. עכשיו זה הזמן להגביר הילוך במאבק בימין הקיצוני.

ראש הממשלה בנימין ‏נתניהו אמר כי הוא מתנגד לשימוש במונח בוגד לאלה שלא מסכימים עמו. ח"כ בני בגין (הליכוד) אמר בריאיון לרשת ב' כי "חיפוש, איתור וסימון של בוגדים כביכול הוא סממן פאשיסטי ותיק, מכוער ומסוכן‎" וכי "יש לחשוף את מקורות המימון של ארגון אם תרצו ולהתנער מפגיעתו הרעה‎". שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "הקמפיין נגד האמנים מביך, מיותר ומבזה". גם שרת המשפטים איילת שקד הסתייגה מהקמפיין בריאיון לגלי צה"ל ואמרה כי "לא צריך להחשיב אמנים המחזיקים בעמדות שמאל כפסולים". (הארץ 31.01.2016)

ארגון 'אם תרצו' הלך צעד אחד רחוק מידי מבחינת הממסד כאשר תקף חלקים באליטה הישראלית במסגרת רשימת "השתולים בתרבות". שרי הממשלה הגזענית תקפו את קמפיין "השתולים בתרבות" לא בגלל פרץ דאגה פתאומי ל"דמוקרטיה הישראלית" או התנגדות להסתה ורדיפה של מתנגדי כיבוש אלא כי הם יודעים שמדובר בשחקנים, זמרים וסופרים מהמיינסטרים הישראלי. את ארגון תעאיוש פשוט יותר לתקוף ואף לעצור את פעיליו ללא שום האשמה פלילית, אבל גיבוי ממשלתי לקמפיין "שתולים בתרבות" היה עשוי לעורר מחאה משמעותית וגדולה יותר נגד הממשלה.
shtulim batarbut

מתן פלג השעה את עצמו מתפקיד יו"ר 'אם תרצו' ביום ראשון השבוע (31.01.2016)  וכתב לפעילי התנועה: "הפוסט על אנשי התרבות בפייסבוק, היה מהלך שגוי שגרם נזק לא רק ל'אם תרצו' ולשותפים רבים לדרך, אלא יצר רושם מוטעה של רדיפה אישית ולא כך הדבר…. לאור זאת, החלטתי להשעות את עצמי כרגע מהנהגת 'אם תרצו' ולעשות חשבון נפש, לבצע תחקור מקיף ולהשתפר להמשך". "אני גאה על כך שהובלתי את אם תרצו לתקופה של הישגים משמעותיים, אבל כרגע זה הזמן לחישוב מסלול מחדש בטרם ארשה לעצמי להסתער אתכם שוב בכל הכוח על היעד הבא."

אין מה לחכות שיו"ר (לשעבר) ארגון הימין הקיצוני יסיים 'לעשות חשבון נפש ולבצע תחקור מקיף'. לפני שמתן פלג וחבריו מרשים לעצמם 'להסתער על היעד הבא' אנחנו צריכים להתארגן ולהסתער בכל הכוח על 'אם תרצו', 'להב"ה', 'עד כאן', 'ועד מתיישבי שומרון' ושאר הכהניסטים לסוגיהם ולהעיף אותם מהבמה הציבורית.

ממשלת הימין בשלטון, וכשלונותיה להביא ביטחון ורווחה מהדהדים. על הרקע הזה התגברו ההתקפות על השמאל בניסיון נואש למצוא שעיר לעזאזל, להאשים מישהו אחר במצב. הסכנה של התחזקות הימין הקיצוני קיימת וממשית, אבל אסור להפריז בכוחו- אפשר וצריך לחשוף אותו ולבודד אותו.

צריך לצאת לרחוב, לארגן הפגנות ופעולות הסברה נגד המדיניות ההרסנית של הממשלה שמובילה למשבר דמים נוסף בסכסוך ולאסונות חברתיים, ונגד הימין הקיצוני שמציע עוד מאותו הדבר. אירוע הופעות המחאה בשישי – "הרשימה השחורה" – צריך להיות בעיטת פתיחה עוצמתית לסדרת פעולות הסברה ומחאה בשבועות הקרובים במרכזי הערים ובפריפריה שייתנו תשובה להסתה ולהתקפות הממשלה.

אז בואו מחר

ובשבוע הבא

צפו בהפגנה נגד הרדיפה וההסתה של ארגוני השמאל

די להסתה – שוברים את השתיקה! (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הפגנה נגד ניסיונות ההשתקה וההפחדה של הימין הקיצוני בגיבוי הממשלה. ההפגנה כללה צעדה ממצודת זאב בתל אביב ועד לאנדרטה של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין. שבת, 19-12-2015.
הופק ע"י: | עלה ב: 20/12/2015

הכותב הוא כתב בטלוויזיה החברתית ופעיל בתנועת מאבק סוציאליסטי

  כתבות ווידאו שחבל לפספס