דעה על סדר היום |

שתולים שממומנים מגורמים זרים

חברה נכתב על ידי

ממשלת הימין במתקפת הסתה נגד ארגוני השמאל- נתניהו רוצה שנשכח שהמדיניות "הביטחונית" שלו היא זו שגובה עוד ועוד קורבנות ושהמדיניות "החברתית" שלו היא זו שמורידה עוד אלפי משפחות עובדות לעוני.

ממשלת השתולים, שתולים של תשובה, אדלסון, ושאר בעלי הון, סוחרי נשק וסוחרי סמים, פועלת ממניעים זרים. הממשלה הזאת לא פועלת לטובת  האינטרסים שלנו אלא לטובת האינטרסים של בעלי ההון. לכן היא מחלקת להם מתנות על חשבוננו, מורידה את מס החברות ומאפשרת להם לשדוד את מאגרי הגז.

בזמן שהעוני בחברה מתעצם ומאות אלפים לא סוגרים את החודש, ב-2015 הייתה עלייה בקניית מטוסים פרטיים. כלומר לחברים של בנט ביבי וכחלון דואגים, להם לא נגמר הכסף, להיפך, הוא ממשיך להצטבר.

ומה לגבי המדיניות "הבטחונית" של הממשלה? בתחילת אוקטובר האחרון (08.10.2015) לאחר הפיגוע הקטלני ברחוב הגיא בירושלים אמר נתניהו: "חידדנו את הוראות הפתיחה באש, נטיל עליהם עונשים… ננקוט צעדים נגד התנועה האסלאמית ומסיתים אחרים." והוסיף "אנחנו בגל טרור, נרדוף את מי ששולח את המפגעים וננצח אותם". באותה מסיבת עיתונאים דיבר גם הרמטכ"ל: "הניסיון שלנו הביא ליכולת אפקטיבית מאוד. צה"ל במאבק ארוך שנים מול הטרור הפלסטיני, גם הפעם אנחנו פועלים בצורה ממוקדת. אנחנו נחזיר את תחושת הביטחון".

הממשלה אכן "חידדה" את הוראות הפתיחה באש. שינוי הוראות הפתיחה באש הוביל להרג עשרות מפגינים פלסטינים בחודשים האחרונים ועוד עשרות רבות של חשודים בביצוע פיגועי דקירה – וגם כאלה שאכן דקרו או דרסו –  ונורו למוות כחלק ממדיניות ברורה של הוצאות להורג ללא משפט (המשך המדיניות המוצהרת של אהרונוביץ' מהממשלה הקודמת). אך אותן פעולות דיכוי קטלניות כמו גם ההוצאה מחוץ לחוק של התנועה האסלאמית כחלק מ"המאבק בהסתה" לא הגבירו את הביטחון של הציבור היהודי ולא מנעו עוד פיגועי דקירה וירי. אלא להיפך, מדיניות "ניהול הסכסוך" הכושלת ממשיכה לגבות קרבנות.

מתוך דף הפייסבוק "ביבי טוב רק לעשירים"

מתוך דף הפייסבוק "ביבי טוב רק לעשירים"

ליבוי האש הלאומנית ע"י הממשלה, ובראש ובראשונה החרפת הדיכוי הצבאי והפוליטי כלפי הפלסטינים בגדה, בעזה, מזרח ירושלים וגם בתוך שטחי הקו הירוק – סללו את הדרך למעשי רצח הרסניים ומיואשים נוספים.

אז כשהכשלונות צורמים והמדיניות שלהם פושטת רגל הם עוברים להסתה נגד השמאל ו"השתולים". זה הזמן להתארגן למאבק בהסתה שלהם ולהגיד בקול ברור שלא ארגון תעאיוש ולא בצלם אחראים למשבר ולהסלמה, אלא ממשלת הימין עצמה. לא יהיה ביטחון אמיתי לציבור הישראלי-יהודי כל עוד לא יהיה ביטחון אמיתי לציבור הערבי-פלסטיני. בשביל שלום ובטחון צריך להיאבק בממשלת השתולים של טייקונים, ממשלת הכיבוש וההתנחלויות שמסכנת את הביטחון שלנו בכל כדור נוסף שהיא יורה.

הכותב הוא כתב בטלוויזיה החברתית ופעיל תנועת מאבק סוציאליסטי.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס