דעה על סדר היום |

רק שלא נשכח את פשעי אולמרט הגדולים באמת

מדינה נכתב על ידי

השחיתות מזעזעת, אבל מתגמדת לצד פשעיו האמיתיים של אהוד אולמרט. את רה"מ לשעבר היה צריך להעמיד לדין קודם על מלחמת לבנון השנייה ו"עופרת יצוקה".

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ירצה ככל הנראה שנה וחצי מאסר החל מפברואר הקרוב. אך מבלי לזלזל בפשעי השחיתות הנפוצים כל-כך שמהווים חלק בלתי נפרד מהפוליטיקה הקפיטליסטית הרקובה, הפשעים המזעזעים באמת של אולמרט לא היו לקיחת שוחד של 60 אלף שקלים במסגרת פרשת הולילנד.

"לאף אחד מאיתנו לא היה שום קשר למלחמה. אני לא מבינה למה הם הפציצו את הבית שלנו." אמרה פטמה אל-א'חרס שאיבדה 12 מבני משפחתה כאשר ביתם, בכפר הלבנוני עיטרון, נפגע בהתקפה ישראלית ב- 16.07.2006.

על הפצצה ישראלית נוספת ב-13.07.2006 של בית בכפר הלבנוני זיבקין סיפרה זהרה בנדר: "הלכתי לבית של השכנה שלי, בסביבות שמונה בבוקר, כדי לשאול קצת קמח… נשארתי רק כמה דקות וחזרתי הביתה להכין ארוחת בוקר. הייתי בבית רק זמן קצר כשהבית שלהם הופצץ. זה היה נורא, אי אפשר לתאר את זה, חלק מהגופות עפו אל מחוץ לבית, רחוק. הגופות של החמישה שאני עזבתי בחדר השינה נשארו באותו מקום. הגופה של פטמה הייתה מפורקת לחתיכות, הגופות של פרח ונעים עפו לשדות, ועלי נזרק גם הוא רחוק. לא יכולתי להאמין שמישהו שרד. את הגופה של מרים לא מצאו במשך ימים". (מתוך הדו"ח של אמנסטי אינטרנשיונל על מלחמת לבנון השנייה)

כך נראו העיירות בדרום לבנון תחת ההפגזות הישראליות.

בנוסף לשימוש בשיטות של טרור מדינתי נגד אזרחים, ההתקפות של ממשלת אולמרט בלבנון ריסקו באופן מכוון גם את התשתיות והתעשייה בלבנון (שלא התאוששו לגמרי עד היום מהנזק העצום). מפעלים, תחנות דלק, תחנות כוח, קווי חשמל, קווי הטלפון ותשתיות התקשורת השונות הושמדו. המטרה הייתה "לגבות מחיר" מהציבור הלבנוני וממדינת לבנון, וכפי שקצינים בצה"ל העידו בעצמם, ההפגזות המאסיביות על כפרי דרום לבנון, מן האוויר מן הים ומן היבשה, היו חסרות הבחנה. במלחמה הזוועתית נהרגו 1,191 גברים, נשים וילדים ע"י ישראל.

הציבור הישראלי גם הוא שילם מחיר נורא על מדיניות הממשלה. בקיץ של 2006 נהרגו 44 אזרחים מירי הטילים המתמשך על ישובי הצפון ו-121 חיילים ישראלים נהרגו כבשר תותחים במלחמה. ההתקפות הניאו-ליברליות של אולמרט, שהוביל הפרטות וקיצוצים, פגעו בשכבות רחבות בציבור הישראלי ודרדרו משפחות עובדות נוספות לחיים של עוני ומצוקה.

פחות משנתיים לאחר שאולמרט ופרץ העלו באש את דרום לבנון, ממשלת קדימה-העבודה בראשותו המטירה גשם של פצצות על הכלא הגדול בעולם בדצמבר 2008, והרגה 1,417 בני אדם במלחמה שזרעה את הזרעים לזוועות הבאות שראינו ברצועת עזה. "32 בתים היו פה, מאות נפשות, והמשפחה עסקה כמעט כולה בחקלאות"  "אבל בבוקר אחד המשפחה נגדעה, 29 הרוגים, בהם שישה ילדים – הגדול שבהם בן חמש – שנהרגו במכת אש אחת". העיד פראג' אל-סמוני בן 22 על הטבח בשכונת זייתון בעיר עזה בזמן "עופרת יצוקה".

מאז אותה מלחמה איומה המצב ברצועה רק הדרדר, החמאס התחזק פוליטית וראינו את הרקטות מגיעות עד לגוש דן. את המדיניות ההרסנית שממשלת אולמרט ביצעה ברצועת עזה, בלבנון ובגדה נתניהו המשיך והביא לשיאי קטל חדשים ב-2014.

העדויות של פראג', זהרה ופטמה היו צריכות להישמע במשפטו של אולמרט. שנה וחצי בכלא על שוחד? מה יגידו אלפי המשפחות שיקיריהם נשרפו בשנתם מהטילים שאולמרט שלח אל ביתם?

הכותב הוא פעיל בתנועת מאבק סוציאליסטי

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס