דעה על סדר היום |

כמה עדויות עוד יידרשו?

חברה נכתב על ידי

יש לי דה ז'ה וו. לא היינו כאן כבר? לא נפתחה כבר בעבר חקירה נגד סילבן שלום על הטרדה מינית של עובדת?
כן. מאי 2014. היועץ המשפטי לממשלה סוגר את תיק החקירה נגד סילבן שלום על הטרדה מינית של מי שהיתה פקידה בלשכתו 15 שנים קודם לכן. "קשה להוכחה", "לא עומד ברף ראייתי", או אולי סתם חלה התיישנות. התיק נסגר. היו מי שטענו בסביבתו של שלום כי דובר בניסיון חיסול פוליטי בעיצומו של המירוץ לנשיאות. תלונת שווא.
בעיניי, גם אם היה לעיתוי החשיפה קשר לבחירות לנשיאות, הרי זה מפני שמוסד זה כבר הוכתם בעבירות מין על ידי משה קצב, ואולי לא כדאי להפקידו בידי עבריין נוסף. וכבר אז, במאי 2014, כתבתי ממש כאן את עמדתי על "תלונות שווא" ומדוע להאמין למתלוננות. כי מי שמעיזה לעשות את זה, עושה את זה כנגד כל הסיכויים, למרות שהיא יודעת שיש לה רק מה להפסיד. לא ברור לי איפה האינטרס של המתלוננת במצב זה.

אבל עכשיו ישנן עדויות נוספות של עובדות לשעבר, וכאלו שאינן מכירות זו את זו, ושהוטרדו בזמנים ומקומות שונים. האם גם עכשיו זוהי רדיפה פוליטית? חברות הכנסת ממרצ פנו השבוע ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיורה למשטרה לחקור את השר שלום וכתבו בפנייתן כי "מהפרסומים האחרונים בתקשורת עולה תמונה מדאיגה וחמורה של הטרדות חוזרות ונשנות הכוללות כפייה פיזית של מגע מיני וניצול חמור של מרות כאשר מדובר ביותר מנפגעת אחת. על פי החוק, חקירה שכזו מתחייבת גם בהיעדר תלונה וזאת כאשר עולה חשד לביצוע עבירה, קל וחומר כאשר מדובר בשר בממשלה". חברת הכנסת מרב מיכאלי מהמחנה הציוני תהתה ברשתות החברתיות מה עושה משטרת ישראל בנושא:

מתוך דף הפייסבוק של ח"כ מרב מיכאלי

מתוך דף הפייסבוק של ח"כ מרב מיכאלי

במאי 2014 עמדו קומץ מפגינות מול בית השר סילבן שלום וקראו לו להתפטר. הן קראו "ההתיישנות עוברת, הטראומה נשארת" וגם "תתפטר, לא הוכחה חפותך" בטענה כי הסטנדרט עבור נבחרי ציבור אמור להיות גבוה יותר, ואיש ציבור הנחשד בעבירות מין – מן הראוי שיתפטר.

אז, במאי 2014, סילבן שלום לא חשב להתפטר. ממש לאחרונה, חבר הכנסת ינון מגל דווקא כן התפטר עם הצטברות עדויות נגדו על הטרדות מיניות. כפי שנכתב בעמוד הפייסבוק "אחת מתוך אחת": נגמרו הימים שבהם יכול היה גבר בעל כוח ומעמד לעשות מה שהוא רוצה – נשים מבינות שמה שקרה להן קורה לכולנו. למגל זה לקח ארבעה ימים להבין את המסר. כמה פעמים עוד יעלו עדויות על סילבן שלום לפני שהוא יעשה את המעשה הסביר בשבילו ובשבילנו וילך הביתה?

מתוך דף הפייסבוק "אחת מתוך אחת"

מתוך דף הפייסבוק "אחת מתוך אחת"

  כתבות ווידאו שחבל לפספס