דעה על סדר היום |

גם לנו אין לאן לברוח. מעצמנו.

מדינה נכתב על ידי

השבוע החל ביומו ה- 13 של מבצע צוק איתן. בעיתון דווח "רק" על 5 חללים משלנו, ואפשר היה גם למצוא את המספר הבלתי נתפס של 350 הרוגים משלהם. זה היה בבוקר. עיתוני היום היו מלאים במבצע צוק איתן, וכל מה שהיה כאן קודם נמחק כלא היה: הבחירות לנשיאות עם סילבן שלום והחשדות נגדו, פואד עם הקזינו והבית בעג'מי והמיליונים בכספת, מאיר שטרית ועוזרת הבית, דליה איציק והטייקונים, וגם נפתלי בנט ומונסנטו, נתניהו והרהיטים, גבי אשכנזי, דנינו ופרשת הסחיטות ובתוך כל זה גם רונאל פישר ואז, או קצת קודם, הגרסאות השונות של שיחת הטלפון הנוראה שזילזלו בה… שמחקה את כל מה שהסעיר והגעיל אותנו רגע קודם.

מי רצה להרגיש חלק מכל זה אי אז לפני חודש, ומי רוצה להרגיש חלק מכל מה שקורה כאן עכשיו? בעת כתיבת שורות אלה נוספו למניין החללים של מבצע המלחמה הזה עוד 13 חיילים חללים. לכל אחד סיפור חיים, ומשפחה, והמון כאב אותו כולנו יכולים להרגיש בעזרת התקשורת המגוייסת.

מי זוכר שהיתה הרגשה שמשהו צריך לקרות עוד לפני החטיפה. מי זוכר שהחמאס הואשם מיידית למרות שלא הודה בכך עד היום, ומי שם לב שהחשודים שלא נמצאו כבר אינם מטרה. אחרי מריטת עצבים של כולם והתססת הפלסטינים והערבים והשמאלנים ואחרי מוחמד אבו-חדיר ושלי דדון האיפוק של נתניהו נראה היום כמו הצגה אחת גדולה.

קשה שלא לראות את הקשר. אם יש לכם אומץ להציץ באתר אמת אחרת תיחשפו לאמירות קשות הרבה יותר.

ומה עכשיו? מי רוצה להרגיש חלק מזה עכשיו?

כשנחטפו הנערים מיהרו העיתונים לקרוא לזה מלחמה. פתאום לקחו צעד אחורה. עכשיו, כשאנחנו בעזה, וחיילים נהרגים, שלא לדבר על מה שקורה לעזתים, זה "רק" מבצע…20 משלנו ומאות משלהם… ובכל זאת אני שומעת שרק הם אשמים. הם אשמים שהם פליטים, הם אשמים שהם רוצים לצאת מהכלוב שניתקנו מעלינו הם הם והם. ותראו אותנו… לא רוצה להיות חלק מהרוב ששוכח מי אנחנו רק כשמגייסים בשבילו אוייב אכזר, לא רוצה להיות חלק מהרוב שמאשים רק אותם, לא רוצה להכיר בכך שאני חלק במיעוט שנרדף על לא עוול בכפו. אבל אין לאן לברוח, אלא לאיים של שפיות שהולכים ומוקצים מחמת אי שפיות כללית.

כיכר השלום (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

עם פרוץ מבצע "צוק איתן", פורום המשפחות השכולות פתחו אוהל הידברות ברחבת הסינמטק בתל אביב. בכל ערב הם מנהלים שיחות ופעילויות לקידום השלום והפיוס בין שני העמים. לראיון ברדיו כל השלום על כתבה זו וכתבות נוספות בנושא מבצע "צוק איתן"
הופק ע"י: | עלה ב: 15/07/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס