דעה על סדר היום |

אפליקציית ז'בוטינסקי

חברה נכתב על ידי

בחיי, רק כמה מילים על "אפליקציית המזון" במסגרת חוק המזון שעבר עכשיו. היישומונים השתלטו על חיינו בדיוק כמו שהסמארטפון כבש את תשומת ליבנו, והמחשב האישי לפניו כבש את הרגלי העבודה והפנאי. לפני כן הייתה המדינה, היום היא הולכת ומתפרקת מתפקידיה ההיסטוריים בדאגתה לאזרחים, לפחות בחמשת המ"מים של ז'בוטינסקי: מעון, מזון, מלבוש, מורה ומרפא.

ריצת האמוק של ממשלות העשור האחרון ביבי-ברק-אולמרט אל ההפרטה המבורכת, פורקת העול- "נפריט עוד בית אבות שיקומי וננוח", הוא הטרנד במוסדות השלטון. ועכשיו, לאחרונה, במקום מזון קבלנו 'אפליקציית מזון', שחוק המזון החדש, הראשון בהיסטוריה להקים אפליקציה בחוק (!) מבטיח לנו השוואה בזמן אמת של מדדי מחירים פר- מוצר בזמן השיטוט בסופרמרקט, או בסופרמרקט "קואופרטיב שלנו" או ב"מכולת בשכונה". עזבו, הם בכלל לא דברו עם המפתחים, מומחים מ"ריטאליקס", חברת הקופות ומדדי המחירים לרשתות, אלה שאשכרה עושים את זה, התראיינו השבוע ואמרו שלא ניתן יהיה להעלות אפליקציה מסוג זה בגלל שאין שרתים או משהו כזה, שיעמדו בשידור מעשרות אלפי נקודות בו זמנית לעשרות אלפי מוצרים. לא רוצה לדמיין את האפליקציה קורסת ערב הפסח. מילה ברצינות על החוק- רואים שנעשתה עבודה רצינית של ועדת הכלכלה בשטח- סילוק הסדרניות 'מטעם', חלוקה מחדש של שטח המדף, והקרדיט, תזכרו במקרה וינסו לבלבל אתכם, הוא לא לשר הכלכלה נפתלי בנט אלא ליו"ר הועדה ח"כ אבישי ברוורמן.

על פי גוגל פליי ב- 10 'בסט סלרס' חינמיים אפשר למצוא רק את מורפיקס ומוביט ב-מ', אבל אני מציע לממשלה ולכנסת לחוקק עוד כל מני חוקים ל-מ' נוספים שהאזרח ישמח: משחק, מונית, מרגש, מבחר, משטר, מלון, משפחה, מגן, מינון, משקל, מנהל, מרגל, משורר, מוסך, מסך, מיטה, מפלצת, מכשפה, מאור- מנורה, מחול, מלונה, מרכבה, מדחן, מהפכה, מוסר, מנוחה, מחשוף, מסורת, מסחר, מקווה, מקלט, מקרא, משאבים, מחלוקת, מבטא, מזמור, מתנה. בינתיים מה שאנחנו מקבלים ממדיניות הממשלה זה אפליקציית צבע אדום, פעילה שלא מפסיקה לרטוט ולהזעיק בימים האחרונים- עם כישלון שיחות המו"מ.

המ"מ הז'בוטינסקאי- "מוביט" החינמית, האפליקציה ששינתה סוף סוף את הרגלי התחבורה הציבורית הנלוזים. עכשיו כשמגיע האוטובוס, כולם נאספים בתחנה והתחבורה הציבורית שימושית יותר. נקודה. יותר מכל מאמציו של השר ישראל כץ. ובכל זאת מילה טובה- גם אפליקציית רכבת ישראל מככבת ברשימה.

ועכשיו, על המ"מ האי-אפשר לדעת כמה – של משאל העם. פנייה נרגשת למתכנתים שמאלנים עם שיער ארוך וג'ינס קצר מדי- נא לפתח בקוד פתוח את אפליקציית 'משאל עם', להכשיר את הלבבות  לשאלות שיש בהן הכוונה פסיכולוגית רגשית לאומנית לענות – 'לא', אז שיענו כן. חייבים לכבוש את השטח חברים, וגם נדע תמיד בזמן אמת מה מצבנו וכיצד להשתפר.

אפליקציית משאל עם- שלום וזכויות אדם. מתוך Intercultural-Peace-Calendar-2013-peace

אפליקציית משאל עם- שלום וזכויות אדם. מתוך Intercultural-Peace-Calendar-2013-peace

  כתבות ווידאו שחבל לפספס