דעה על סדר היום |

כמה אנקדוטות על סוף השבוע

חברה נכתב על ידי

זהו, זה כנראה מאחורינו, סוף שבוע עמוס בדיווחים על מפגעי / מחדלי מזג האוויר, בוודאי אפשר יהיה לחזור לשגרה מיד. כמה אנקדוטות על סוף השבוע: למי שלא היה ברור שקר ויורד שלג, קיבל את חזאית מזג האוויר של הערוץ הראשון (אותה יצא לי לראות, אבל אולי גם של יתר הערוצים), עומדת בחוץ, קופאת מקור בערב, בשלג וברוח, ומדווחת לנו את התחזית. אני מקווה שהצלם מצא מקום מסתור באוטו מחומם. האם זה חלק מהרצון להיות אותנטיים או מהרצון להביא לנו הסיקור מהשטח ללא פשרות? אפשר לוותר על זה.

יותר היה כדאי לדווח מהשטח ביום יום, על אותם אנשים שחיים ללא חשמל, חימום, ותנאי מחייה בסיסיים שמגנים מפני הקור והגשם – חמש דקות מבאר שבע או ערד, אי שם בנגב בכפרים הלא מוכרים. אותם עשרות אלפי בדואים שגם בסיקור של סוף השבוע הנוכחי לא קיבלו את הסיקור והדיון הציבורי המתבקש נוכח המחדל של ממשלות ישראל ונאלצו לקבל סוף שבוע של הזדהות עם כל מי שקר לו וחשוך, מלבדם.

סוף השבוע הזה היה גם הזדמנות להמשיך ולקדם את הפרטת מערכת החשמל. הנה באה הסופה, הפסקות חשמל, מחדלים, ומנכ"ל חברת החשמל העז לצאת לחופשה, ובכלל המשכורות גבוהות והחשמל לעובדים חינם… הזדמנות פז לשלב ידיים, ממשלה ותקשורת עוקצת ולקדם יחד את ההפרטה של אחד הארגונים השנואים והחיוניים. שום דיון מעמיק כמובן על האם זה טוב… כדאי לקרוא את דבריו של אמנון פורטוגלי.

2013-12-15 -main

בסוף השבוע היה גם כנס חשוב באגפי השמאל, כנס שכמעט ולא סוקר בתקשורת בשל הריטינג הגבוהה שיש למזג האוויר ביחס לרייטינג שיש לשמאל. זה היה אגב אחד הדיונים – איך מעלים את הרייטינג לשמאל. הכנס שאורגן ע"י שלום עכשיו הביא הרבה מאוד דוברות ודוברים שמאוחדים רובם בדעה, שאת הסכסוך עם הפלסטינים צריך למקד ב 67' ולא לפני… הכנס, שתועד ע"י הטלוויזיה החברתית (כרגע, הנה דבריהם המלאים של ראשי המפלגות שהשתתפו: זהבה גלאון, בוז'י הרצוג, מוחמד ברכה), היה מעניין, במיוחד בדברים שנאמרו מהקהל ביחס לדבריהם של הדוברים. בקהל היו שרצו לעסוק בתכנים יותר רדיקאליים (מן השורש), לעסוק בשאלות שקשורות לגזענות, אפליה, מערכת החינוך והתקשורת – מערכות שיחד, מלוכדות סביב ההגמוניה השלטונית. אין ספק – הכנס היה חשוב, מעניין אבל לא מאפשר מספיק, כדי שפלסטינים ייקחו בו חלק (כפי שענו לאחד המשתתפים לשאלה: מדובר בכנס השמאל הישראלי). מי שמחפש משהו רדיקאלי יותר ובראייה שמאלית מקיפה יותר, שיחפש את כנס סוציאליזם 2013 בסופ"ש הקרוב.

2013-12-15 - seder-yom
מתוך כנס השמאל

  כתבות ווידאו שחבל לפספס