ידיעה כתובה |

: בשישי הקרוב – קונגרס ישראלי-פלסטיני למו"מ

מדינה נכתב על ידי

100 ישראלים ופלסטינים, מתחומי חיים שונים ובעלי השקפות פוליטיות שונות, ינהלו מו"מ על תכנית אסטרטגית להפסיק את האלימות ולקדם פתרון לסכסוך. הקונגרס יערך בנוכחות משקיפים בינלאומיים.

ביום ששי, 1 בפברואר 2019, 100 ישראלים ופלסטינים, מסקטורים שונים בחברות היריבות, ינהלו מו"מ על תכנית אסטרטגית להפסיק את האלימות ולקדם פתרון לסכסוך. המשלחות כוללות נציגים משכבות שונות באוכלוסיות: מתנחלים ותושבי המרכז, אסירים פלסטינים לשעבר ומפקדי צבא בכירים בדימוס, דתיים וחילוניים, אשכנזים וספרדים, צעירים ומבוגרים, ועוד. הדיונים פתוחים לקהל הרחב וייערכו בנוכחות משקיפים מהזירה הבינלאומית.

את המפגש תקיים עמותת "מחשבות של שלום", עמותה המקיימת מפגשים המוניים בין ישראלים לפלסטינים שאינם בעלי תפקידים פוליטיים. העמותה שואפת ליצור את התנאים החברתיים לשלום על ידי שיתוף הציבור, ולייצג את החתך הפוליטי בשתי החברות.

ד"ר ספיר הנדלמן, חבר דריקטוריון מהעמותה, סיפר בכתבה שערכה הטלווזיה החברתית בשנת 2016 כי: "תפקידו של הקונגרס זה להכניס את הציבור לתהליך השלום ולדחוף את ההנהגות להגיע להסכמים", "אחת המטרות שלנו זה להביא את הקונגרס העממי לכל בית בישראל, ברשות הפלסטינית, ולפזר את זה בעולם כולו".
איברהים ענבארי מהעמותה הוסיף בכתבה נוספת משנת 2016 כי: "מה שיעזור, זה רק הלחץ של העם. העם זה הכוח. פה המפתח של השלום והמפתח של המלחמה", "חייקים לקום ולהפעיל את הכוח שיש לנו פה, שיהיה משהו טוב לילדים שלנו ולילדים שלכם. תפתחו את הלב, תפתחו את הראש".

משתיקים את שיחות השלום (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הטענה הנפוצה, כי אין לנו פרטנר ואין עם מי להגיע להסכם פיוס, נסדקת פעם אחר פעם. בשנה האחרונה סיקרנו לא מעט יוזמות של ישראלים ופלסטינים, אשר נפגשים במרחב הציבורי, תחת כיפת השמיים, בניסיון להתמודד עם המחלוקות ולהגיע לפיוס ולהסכם כתוב. בסוף השבוע שעבר, כאשר התקשורת הישראלית עסקה בלהעצים את ההקרבה הישראלית בגין שחרור האסירים הפלסטינים, נפגשו משלחות ישראליות ופלסטיניות לשיחות שלום בלב ירושלים.
הופק ע"י: | עלה ב: 30/10/2013

במהלך השנים האחרונות התקיימו כ-40 קונגרסים למו"מ בגדלים שונים – באוניברסיטאות שונות בארה"ב וקנדה, בחדרי כנסים בישראל ובשטחי יהודה ושומרון, ובמרחב הציבורי הפתוח בת"א ובירושלים. כמעט בכל אחד מהקונגרסים – בהם השתתפו אנשים מכל גווני הקשת הפוליטית – הגיעו הצדדים להסכם חתום עם פתרונות לסיום הסכסוך.

האירוע בפברואר הוא שלב נוסף וחשוב בדרך גיבושו של קונגרס ישראלי-פלסטיני ציבורי – רחב ובעל השפעה פוליטית אפקטיבית. מוסד בונה שינוי זה – שעתיד לקום בטווח הקרוב – מזמין 120 ישראלים ופלסטינים, בעלי לגיטימציה ציבורית, לנהל מו"מ במשך תקופה. הדיונים מתוכננים לשתף את הציבור הישראלי והפלסטיני במאמצים לסיים את הסכסוך.

המפגש יתקיים  במכון גתה, בית אסיה, רח' ויצמן 4, תל אביב בין השעות 9:00-16:00.

צפו בכתבה של הטלוויזיה החברתית על היוזמה שהתמקדה במשלחות של נוער ישראלי ופלסטיני:

שחרור אסירים, קונפדרציה ושלום? (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

משלחות של ישראלים ופלסטינים, בני נוער ומבוגרים נפגשו במסגרת פרוייקט "שיחות של שלום" כדי לנסות להגיע להסכם לפתרון הסכסוך. בני הנוער דנו במגוון נושאים החל משאלת הגבולות והשלטון ועד מנגנונים משפטיים שיסדירו את מעמדם של האסירים הפלסטינים.
הופק ע"י: | עלה ב: 20/04/2016

דף הפייסבוק של האירוע

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס