ידיעה כתובה |

: מלגות ללימודים גבוהים לחברי הקהילה הטרנסית

חברה נכתב על ידי

חדשות טובות לקהילה הטרנסג'נדרית: ארגון מעברים – שינוי בר קיימא לקהילה הטרנסית, שמקדם את זכויותיהן של חברות הקהילה הטרנסית, הצליח במשימתו לגייס 75,000 ₪ למען מלגות לימודים לחברי הקהילה. היעד הבא, כך אמרו בארגון, הוא גיוס עשרת אלפים שקלים נוספים ב-36 השעות הבאות לעוד שתי מלגות נוספות.

במקרים רבים מאוד, שערי המוסדות האקדמיים סגורים בפני הקהילה הטרנסית. חברי הקהילה לרוב אינם מסוגלים לממן בעצמם השכלה גבוהה: על פי ארגון מעברים, כ-86% מחברי הקהילה בישראל חווים אפליה תעסוקתית. בנוסף לכך, רוב חברי הקהילה לא זוכים לתמיכה כלכלית ממשפחתם. גם אלו מתוך הקהילה שמסוגלים לממן את הלימודים אינם מתחמקים מהקשיים שחווה הקהילה –  כ-71% מהטרנסג'נדרים יקבלו הערות פוגעניות בנוגע למגדר במוסדות לימודיים, מה שכמובן עלול להוביל לנשירה.

ארגון מעברים פתח בפרוייקט גיוס המוני כדי לממן מלגות לחברי הקהילה, ולעזור להם להתגבר לפחות על המכשול הכלכלי. כאמור, הפרוייקט הצליח וגויס סכום גבוה מהסכום המקורי ששמו לעצמם כמטרה. כעת, הם שואפים אפילו יותר גבוה. "כל 5,000 ש"ח שנגייס מעבר ליעד הראשוני יבטיחו מלגה נוספת לשנת הלימודים הקרובה" כתבו הארגון בפוסט בפייסבוק. "היעד הבא – 85,000 ש"ח, 16 מלגות לטרנסיות.ים לשנת הלימודים הקרובה! יש לנו 36 שעות אחרונות, ואחרי היומיים האחרונים אנחנו יודעים בוודאות – זה אפשרי, אם נעשה את זה ביחד."

לתרומות ולעזרה בגיוס כסף לעוד מלגות לקהילה הטרנסית

הפוסט המלא של מעברים בפייסבוק.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס