יום חמישי   28-05-2020
עדכון חדשות |

: מספר ההרוגים בתאונות עבודה ממשיך לעלות

חברה נכתב על ידי

מספר ההרוגים בתאונות עבודה ממשיך לעלות. אתמול נהרגו שלושה פועלי בניין – שלושתם נפלו מגובה רב כשעבדו על פיגומים רעועים ומצאו את מותם. בשנת 2018 נהרגו כבר 27 עובדי בניין – זאת לעומת 18 עובדים שנהרגו בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

אבראהים זכריא מוחמד אלחדידי, בן 32, וראמי עבדאללה עלי בדר, בן 34, מצאו את מותם אתמול באתר בנייה בראש העין. ההרוגים, פלסטינים תושבי הכפר בית לקיא שליד רמאללה, עבדו על פיגום שקרס והתמוטט. העובד הנוסף, נהרג בלוד. הוא נפל מקומה רביעית באתר בנייה ומותו נקבע במקום. העובד, בן 35, הוא מהגר עבודה מסין ששמו אינו ידוע עדיין.

התאונה קרתה באתר בנייה של אלקטרה בנייה – חברה שבשלוש השנים האחרונות התרחשו באתרים שלה תאונות רבות, בהן נהרגו תשעה עובדים ונפצעו רבים אחרים. באתר שגבה את חייהם של אלחדידי ובדר, התרחשה תאונה קטלנית לפני שנה בדיוק, ואירוע בטיחות חמור נוסף נרשם בו לפני שנתיים, כאשר תקרה קרסה ובנס לא קברה תחתיה פועלים.

בעמוד הפייסבוק שלהם כתבו נרתמים – ארגון למען בטיחות לעובדי הבניין: "אנחנו דורשים מהאחראים לבצע חקירה מקיפה של התאונה ולמצות את הדין עם מעגלי הפינות. אנחנו דורשים לסלק חברות עברייניות מזירת הבנייה בישראל עד שיוכיחו כי הן מסוגלות לנהל אתרי בנייה מבלי להרוג אנשים".

צפו בקרובי משפחה של פועלים שנהרגו, בסרטון שהופק עבור כנס בנושא בטיחות בענף הבניין:

נופלים למותם (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

הופק ע"י: | עלה ב: 15/04/2018

 
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה
  כתבות ווידאו שחבל לפספס