ידיעה כתובה |

: אירוע לציון 8 שנים להריסת אל עראקיב

חברה נכתב על ידי

אירוע לציון שמונה שנים להריסת הכפר אל עראקיב יתקיים ביום שבת, 28.7.15. בין השעה 15:00 ל- 17:00 יתקיימו דיונים וסדנאות, בשעה 17:00 יתקיים טקס לציון יום ההריסה הראשון.

לפרטי האירוע בפייסבוק

לפני שמונה שנים, ב-27.7.2010 , עם אור בוקר ראשון פשטו על הכפר אל עראקיב מאות שוטרים, ממונעים, רגלים ופרשים, פזרו באלימות קשה את התושבים ומתנדבים, ובאמצעות דחפורים רבים השחיתו את הכפר עד היסוד. בתי מגורים, דירים ולולים נרמסו, מאות עצי זית ופרי נעקרו. תושבי הכפר על זקניהם וטפם נותרו ללא מחסה.

תושבי הכפר חזרו ובנו את מחסותיהם מחדש, אך מאז אותו יום השלטונות חזרו והרסו את הכפר 128 פעמים נוספות.

צפו בכתבה על בניית הכפר מחדש, לאחר ההריסה הראשונה: 

הכפר אל-עראקיב נבנה מחדש (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הכפר אל-עראקיב הוא כפר בדואי בנגב הקיים מלפני קום המדינה. בשנות החמישים סולקו תושבי הכפר מאדמתם ע"י רשויות מדינת ישראל. בשנות התשעים חזרו חלק מהמשפחות אל הכפר, לאחר שראו כי המדינה לא עשתה שימוש באדמות מהם סולקו. בבוקר יום שלישי (27/7/2010) הגיעו כוחות הביטחון לכפר אל-עראקיב, מצוידים בצווי הריסה, מאות שוטרים ודחפורים והרסו אותו לחלוטין. ביום שבת 31/7 נבנה הכפר מחדש בתמיכה, סיוע והזדהות של יהודים ישראלים שהגיעו מרחבי הארץ.
הופק ע"י: | עלה ב: 01/08/2010

ובהריסת הכפר השלישית:

הכפר אל-עראקיב נהרס בשלישית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ערב צום הרמאדן - 10 באוגוסט 2010, פשטו כוחות הביטחון על הכפר אל-עראקיב שבנגב והרסו את כל מה שהספיקו תושביו לבנות מאז ההריסה הקודמת בשבוע שעבר. זו הפעם השלישית שהורסים את הכפר בתוך שבועיים. בזמן ההריסה שהו במקום כ-25 פעילים/ות, שהגיעו לכפר במהלך הלילה, לאחר שעלה החשש להריסה. ערב צום הרמאדן, תושבי אל-עראקיב נותרו ללא קורת גג וללא מי שתיה.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/08/2010

כל הכתבות על הכפר אל עראקיב בטלוויזיה החברתית בלינק זה.

 

  כתבות ווידאו שחבל לפספס