ידיעה כתובה |

: נגמר לנו הזמן!

חברה נכתב על ידי

אם חשבנו שיש שביב תקווה קטן בהתקדמות של המדינה ביחסה לנשים בזנות אז טעינו. החוק לאיסור צריכת זנות, שהשרה איילת שקד הבטיחה בדיון בכנסת בחודש שעבר שיעלה לקריאה ראשונה כבר עכשיו – במושב הקיץ של הכנסת, נדחה. למה? בגלל חוסר הסכמה בין משרדי הממשלה בסוגיית תחומי האחריות.

אחרי כמעט שלוש שנים של עבודה על החוק, מן הראוי שמשרדי הממשלה יוכלו להגיע להבנות הנדרשות עם כל הגורמים הרלוונטיים, ובמיוחד עם המשרד לביטחון פנים, והשר הממונה עליו – גלעד ארדן, שאמון על אכיפת החוק. אי לכך, אין שום הצדקה או מקום להמשיך ולדחות את תהליך החקיקה, שהראשונות שיצטרכו לשלם את המחיר הן 14אלף הנשים בזנות בישראל.

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות יצא בקמפיין #נגמר לנו הזמן! על מנת לדרוש חד משמעית מהשרה שקד והשר ארדן – להגיע להבנות בהקדם ולהביא את החוק לקריאה ראשונה כבר עכשיו, במושב הקיץ של הכנסת שנגמר השבוע.

הצטרפו ושלחו עוד היום מיילים לשרים בדרישה זו

אפילו המשנה לנשיאה בית המשפט העליון והיועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אליקים רובינשטיין, הצטרף לקריאה ובמאמר שפירסם בגלובס כתב: "מבקש אני לקרוא לממשלה ולכנסת לצעוד לכיוון החקיקה המוצעת. אכן, האכיפה תהא הדרגתית, מקום בו קוראים תיגר על "מוסד" רב שנים, ואיני משלה עצמי כי המסע יהא קל; אך תידלק למול צרכני הזנות נורה אדומה, העשויה לבשר מהפכה ולקדם את ישראל למקום אנושי טוב יותר".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס