ידיעה כתובה |

: ממשלת ישראל החליטה – שמים סוף לצריכת זנות!

חברה נכתב על ידי

שרת המשפטים, איילת שקד, פרסמה ביום רביעי (20.06.2018) את תזכיר החוק הממשלתי לאיסור צריכת זנות. 

אחרי עשור של מאבקים, במהלך דיון היסטורי בכנסת, פרסמה השרה איילת שקד את תזכיר החוק הממשלתי לאיסור צריכת זנות. התזכיר קובע כי מי שיצרוך זנות ייקנס ב-1500 ש"ח בפעם הראשונה, ובמידה שייתפס בפעם השניה יעלה הקנס קנס ל-3,000 ש"ח. בתזכיר מוצעת גם האפשרות לקבוע בתקנות שילוב של צרכני הזנות בסדנה טיפולית-חינוכית בה ייחשפו לנזקי הזנות. כמו כן, לתביעה שמורה האפשרות להגשת כתב אישום במקרים בהם רואה לנכון לעשות זאת.

השרה שקד: "היום אנחנו מעבירים מסר – סחר בנשים וצריכת זנות הם מחוץ לתחום. צריכת זנות היא דבר פסול מוסרית ופוגעני שמחפיץ את גופן של הנשים בישראל. אין כל סיבה שחיי הנשים בחברה יהיו הפקר. הטיפול בזנות צריך להיות רחב הרבה יותר – ובכך נטפל בחודשים הקרובים".

לצד תזכיר החוק העוסק באיסור הצריכה, הובהר כי כבר בחודשים הקרובים תובא לאישור הממשלה תכנית נרחבת שתיתן מענה טיפולי ובריאותי לנשים בזנות, וכן תעסוק בהעלאת מודעות ציבורית לנזקי תעשיית הזנות. בשלושת השבועות הקרובים יתקבלו הערות הציבור, התזכיר יועבר לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה ורק אז יועבר לקריאה ראשונה. במהלך הדיון בכנסת, השרה שקד חזרה על כוונתה כי החוק יאושר בקריאה ראשונה בטרם יציאת הכנסת לפגרת הקיץ, בסוף יולי.

צפו בראיון שערכנו עם עו"ד ניצן כהנא מהמטה למאבק בסחר בנשים ובזנות:

פועלות למען כבוד האדם של נשים (לדף הכתבה »)

"חופש העיסוק היא זכות יסוד מאוד מאוד חשובה, אבל גוברת עליה וחשובה ממנה היא הזכות לכבוד האדם. אנחנו קודם כל מבקשות לדבר על הזכות לכבודן של כל הנשים באשר הן נשים, ובוודאי הנשים בזנות". ראיון עם ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/03/2018

  כתבות ווידאו שחבל לפספס