ידיעה כתובה |

: מיגור הזנות קרוב מתמיד

חברה נכתב על ידי

צעדים משמעותיים בדרך למיגור הזנות: השבוע (רביעי, 13.6) צפויה שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) להגיש את תזכיר החוק הממשלתי לאיסור צריכת זנות ושיקום שורדות זנות, ובכוונתה לפעול על מנת להעביר את החוק בקריאה ראשונה עד אמצע יולי.

על פי החוק שתקדם שקד, זנאות (צרכנות זנות) לא תהיה עבירה פלילית, אך עונשו של הזנאי יהיה קנס כספי. "ישנן שאלות רבות בנוגע למודל החקיקה הראוי," אומרים במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, מהארגונים החשובים הפועלים למען מיגור הזנות, "אך נכון לטעמנו להגיב על הנוסח רק לאחר שתפורסם הצעת החוק ונלמד אותה לעומק".

"עם זאת,לטעמנו מדובר בלא פחות מהתקדמות היסטורית" הם ממשיכים. "לאחר מעל ל-10 שנות מאבק, מדינת ישראל קרובה יותר מתמיד לחקיקה ברורה בחוק הישראלי שאוסרת צריכת זנות."

המאבק על מיגור הזנות הוא מאבק ארוך ומורכב אשר מתחולל בכל העולם. לא פעם עולות טענות כנגד הפעילות למיגור הזנות, לפיהן הן פוגעות בחופש העיסוק של נשים. "חופש העיסוק היא זכות יסוד מאוד מאוד חשובה, אבל גוברת עליה וחשובה ממנה היא הזכות לכבוד האדם" אמרה עו"ד ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, בראיון לטלוויזיה החברתית שהתקיים בחודש מרץ האחרון. "הרי כמו שידענו כחברה להגיד – אנחנו לא רוצים שיהיה בינינו עבדות, ואנחנו לא רוצים שיהיה סחר באיברים כי אנחנו לא נאפשר לאנשים שמגיעים למצוקה, לאפשר את זה שיהיה למישהו משתלם לנצל אותם."

צפו בראיון המלא עם עו"ד ניצן כהנא:

פועלות למען כבוד האדם של נשים (לדף הכתבה »)

"חופש העיסוק היא זכות יסוד מאוד מאוד חשובה, אבל גוברת עליה וחשובה ממנה היא הזכות לכבוד האדם. אנחנו קודם כל מבקשות לדבר על הזכות לכבודן של כל הנשים באשר הן נשים, ובוודאי הנשים בזנות". ראיון עם ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/03/2018

  כתבות ווידאו שחבל לפספס