יום חמישי   21-02-2019
עדכון חדשות |

: עסקת הדולפינריום: קרב על פיסת החוף האחרונה

סביבה נכתב על ידי

בימים אלו עובדים פעילי המאבק נגד עסקת הדולפינריום מסביב לשעון כדי למנוע מעיריית תל-אביב-יפו להוציא לפועל את תכנית ההריסה שתעלים סופית את מבנה הדולפינריום המוזנח מקו הנוף התל אביבי, וגם תוביל למימוש עסקה שהליכים נגדה עומדים ותלויים בבג"צ.

בהוראה להרוס את המבנה מתעלמת עיריית תל אביב מהעתירה שהוגשה מטעם התנועה לאיכות השלטון לבג"צ נגד רשות מקרקעי ישראל, עיריית תל-אביב-יפו וחברת “השער לישראל", ומקווה ליצור "מעשה עשוי" – קביעת עובדות בשטח שישפיעו על החלטת בג"צ. הריסת המבנה מבטיחה את הוצאתה לפועל של "עסקת הדולפינריום"- עסקה משולשת בין העירייה, רשות מקרקעי ישראל ויזם פרטי, בה יועבר שטח נדל"ן עצום ויקר ערך מרשות מקרקעי ישראל לידיים פרטיות, תמורת פינוי הדולפינריום, תוך הפסד של מאות מיליוני שקלים השייכים לציבור.

לעריית ת"א יש היסטוריה עם עסקות נדל"ן מפוקפקות, צפו בסיקור של הטלוויזיה החברתית על העסקה של כיכר אתרים: 

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

"העירייה מתרצת את המעשה בכוונתה ליצור רצף של קו הטיילת ובאמתלה של הריסת המבנה המסוכן לציבור, למרות שמצב המבנה הוא פרי הזנחה מכוונת ופושעת של היזם בשיתוף פעולה של עיריית תל אביב עצמה", אומר יקיר בן מאור, אחד ממובילי המאבק, "העירייה ורמ"י משחקות במחשכים בכספי הציבור בסכומי עתק של מאות מליוני שקלים, ובעצם מוכרות בנזיד עדשים את הקרקע העירונית האחרונה בקו החוף בתל-אביב שנותרה פתוחה לציבור ומעבירה אותה לידיים פרטיות תוך התעלמות מחובת המכרזים, ותוך העברת שטח שהיה מיועד למבני ציבור ליזם שיבנה עליו מלון ומגורי יוקרה".

העתירה לבג"צתידון רק ביולי, אך כבר הוצא היתר הריסה למבנה, והיא עתידה להתבצע בכל רגע. ההריסה תקבע עובדות בשטח, ולמעשה העירייה תוכל להעביר את השטח המדובר לידיים פרטיות של יזמי נדל"ן.

"עיריית תל אביב-יפו ורשות מקרקעי ישראל סוגרות עסקאות מאחורי הגב של הציבור, עסקאות שלא עומדות במבחן המנהל התקין ולא נועדו לשרת את הציבור, אלא קומץ יזמים", אומר בן מאור. "אנו קוראים לציבור להתנגד להריסה שנועדה לקבע את העסקה ולתת יד למאבק ששומר על שטחי הציבור לטובת התושבים".

 
 

הוספת תגובה לכתבה