עדכון חדשות |

: 3,000 מפגינים/ות נגד המשלוחים החיים

סביבה נכתב על ידי

אלפי מפגינים השתתפו אתמול (28.4.2018) בערב בצעדה נגד המשלוחים בחיים של בעלי חיים מאוסטרליה ואירופה לישראל. היום יושק קמפיין הקורא להפסקת ההתעללות במשלוחים, עם צילומים מהתנאים הקשים שבאוניות, על אוטובוסים ותחנות אוטובוס.

המשתתפים בצעדה למען בעלי-חיים קראו להפסקת המשלוחים החיים של עגלים וטלאים מאוסטרליה ומאירופה המובאים לפיטום ושחיטה בישראל. המפגינים צעדו לאורך שדרות רוטשילד לעבר כיכר הסינמטק בתל-אביב. בין הקריאות שצעקו הצועדים היה ניתן לשמוע סיסמאות כגון  "זאת לא חקלאות – זאת התעללות" ו-"כל הים כבר מדמם, משרד החקלאות אשם".

הצעדה אורגנה על-ידי עמותות אנונימוס לזכויות בעלי חיים ותנו לחיות לחיות לקראת פתיחת מושב הקיץ של הכנסת, ולאחר שצילומים נדירים שפורסמו בתקשורת האוסטרלית והישראלית חשפו את התנאים הקשים באוניות המשלוחים החיים. הצועדים היו פעילים של העמותות, דמויות ציבוריות וחברי כנסת. היום ישיקו העמותות קמפיין פרסומי חדש הקורא להפסקת ההתעללות עם צילומים מהתחקיר על אוטובוסים ותחנות אוטובוס בעיקר בתל-אביב ובירושלים.

אלפי מפגינים בת"א: "די למשלוחים החיים!"

מעל 3,000 אנשים השתתפו הערב בת"א בצעדה בקריאה להפסקת המשלוחים החיים של עגלים וכבשים מאוסטרליה ואירופה. לאחרונה נחשפו צילומים קשים מאוניות המשלוחים המעוררים סערה בישראל ובעולם. אורנה בנאי: "לא נרפה עד שמסעות העינויים יפסקו". מחר יושק קמפיין פרסום חדש נגד המשלוחים החיים על אוטובוסים בת"א וי-ם.
צילום: עדי אביקזר. @אנונימוס לזכויות בעלי-חיים, ישראל נגד משלוחים חיים – Israel Against Live Shipments

Posted by ‎Social TV – הטלוויזיה החברתית‎ on Saturday, April 28, 2018

מנחת האירוע, עיתונאית האוכל והפעילה למען בעלי חיים, אורי שביט אמרה: "אחרי התחקיר הנורא ששודר בחדשות, אין יותר 'לא ידענו'. לא אחרי שהסתכלנו בעיניים לטלה הקטן ועשה את צעדיו הראשונים בבטן האוניה, בין ערימות של גופות וזוהמה. תעשיית הבשר מנסה להעלים את הגופות של בעלי החיים במעמקי האוקיינוס, רחוק מהעין הציבורית. אנחנו כאן כי אנחנו לא מוכנים להסיט את המבט, גם כשהמציאות קשה".

השחקנית אורנה בנאי, פעילה ותיקה למען בעלי-חיים, אמרה: "שר החקלאות והממשלה הם האחראים הישירים לזוועת המשלוחים החיים. היום, הציבור כבר יודע, הציבור נחשף להתעללות ויודע שהמשלוחים החיים הם פשע בלתי נסלח כלפיי בעלי החיים. אנחנו לא ניתן לזה להימשך. לא ננוח, לא נשקוט ולא נרפה עד שמסעות העינויים יפסקו!".

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

בין חברי וחברות הכנסת שהשתתפו בצעדה היו יעל כהן פארן, יו"ר השדולה למען בעלי החיים בכנסת, שאמרה: "המשלוחים החיים הם סבל נוראי לבעלי החיים ומהווים נזק סביבתי אדיר. משרד החקלאות חייב להתעורר וליישם את מחוייבותו לאכיפת חוק צער בעלי חיים שמשמעותו לעצור את המשלוחים". ח״כ תמר זנדברג, שהגישה את הצעת החוק לביטולם של המשלוחים החיים: "אחת החצרות האחוריות של תעשיית הבשר הן משלוחי העינויים של בעלי חיים מחו"ל לישראל. מי שנחשף לתמונות שהוצגו לאחרונה בתחקירים ותיעודים מתקשה להשתחרר מהמראות הבלתי נסבלים. על שולחן הכנסת מונחת הצעת חוק שהגשתי להפסקה הדרגתית של משלוחי העינויים ואני מצפה שהמאבק הציבורי יסייע בקידומה״. ח"כ שרן השכל, יו״ר משותף של השדולה למען בעלי חיים בכנסת: ״התעללות בלתי פוסקת ביצורים חיים במהלך מסעות הסבל המייסרים, תחת תנאים מחפירים של צפיפות וזוהמה, לא תואמים לחברה מוסרית, ערכית. אין כל יתרון למשלוחים החיים והמאבק בהם הוא מאבק על האנושיות והחמלה שבכולנו.״ ח"כ דב חנין: "החודש נחשפנו להתאכזרות הקשה כלפי כבשים שמובלות כמשלוחי בשר חיים מאוסטרליה. דרשתי משר החקלאות לפעול לעצירת המשלוחים באופן מיידי. בקרוב יחל הקיץ, וכשהטמפרטורות עולות התנאים הנוראיים במשלוחים החיים רק מחריפים. הערב אני צועד יחד עם האלפים בדרישה ברורה מהממשלה, לעצור עכשיו ומיד את המשלוחים החיים ולקדם מדיניות כוללת של הפחתת צריכת המזון מן החי.

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס