יום שישי   18-09-2020
עדכון חדשות |

: הריסת בית משפחה בבקעת הירדן

מדינה נכתב על ידי

בית משפחתו של אחאב אחמד באראגאת מאל-ג'יפטליק בגדה המערבית, נהרס בינואר על ידי צה"ל, והותיר מאחור שמונה ילדים חסרי בית. סולידריות עם בקעת הירדן אוספים תרומות על מנת לעזור למשפחה לבנות מחדש את חייהם ההרוסים.

אחמד ומשפחתו הם חקלאים הגרים בכפר הפלסטיני הקטן אל-ג'יפטליק בצפון בקעת הירדן, איזור הנמצא תחת כיבוש ישראלי מאז 1967. בקעת הירדן, המקום המיושב הכי נמוך בעולם, הוא שפלה פורייה בה מגדלים תבואה לאזור כולו. מפעל ההתנחלויות הותיר רק 5% מהשטח לאוכלוסייה הפלסטינית המקומית ופלסטינים שגרים בבקעת הירדן במשך דורות כעת צריכים להגיש בקשות להתרי בניה לכל דבר, בקשות אשר מסורבות אוטומטית.

משפחתו של אחמד חיה בבקעת הירדן עוד טרם 1967 וכל המשפחה גרה על חלקת אדמה קטנה במרחק מטרים ספורים מבסיס של צה"ל. אחמד הגיש מספר פעמים בקשה לבנות בית קטן למשפחתו הגדלה אך נענה בשלילה כל פעם. ב-24 בינואר, מוקדם בבוקר, שלושים חיילים ושני דחפורים הגיעו להרוס את המבנה הקטן. אחמד, לצערו, לא היה שם לראות את ביתו נהרס, כיוון שהיה בירדן לבקר את אשתו אשר חיה שם כפליטה.

אחמד אמר על ההריסה, "אנחנו ניצבים בפני עוד הריסה בכל רגע נתון. זה עצוב בשבילנו לחשוב על העתיד והעבר". מאז ההריסה, משפחתו של אחמד מתגוררת בשני מבני פלסטיק זמניים שנתרמו להם על ידי האיחוד האירופאי, אך הקרוואנים האלו אינם מספקים כמגורים למשפחה גדולה וזקוקים לשיפוץ שאחמד לא יכול להרשות לעצמו, עקב פציעה.

JVS מגייסים כספים כדי לבנות בית שוב לאחמד ומשפחתו. בטווח הקצר, התכנית היא לחבר את הקרוואנים לחשמל ומים ולשים שכבה של רצפת בטון. בטווח הארוך, הם מקווים לתמוך באחמד בבניה מחדש של בית משפחתו.

לתרומה לקמפיין

צפו בסדרת הכתבות שלנו – קולות מהבקעה – על הפרות זכויות אדם באיזור ג'יפטליק בבקעת הירדן:

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס