ידיעה כתובה |

: להט"ב בגיל הזהב, גם בכנסת

חברה נכתב על ידי

יום זכויות הקהילה הגאה השלישי בכנסת עמד בסימן "להט"ב זהב" – גיל הזהב בקהילה הלהטבפא"קית וב'חגיגות' 30 שנים לביטול חוק איסור משכב זכר. האירוע צויין בדיונים בועדות השונות, בשיחות אישיות עם ח"כים ובדיון מרכזי של השדולה הגאה.

בדיון המרכזי של השדולה הגאה נכחו יו"ריות השדולה –חברות הכנסת מרב מיכאלי, מיכל רוזין, יעל גרמן, שרן השכל ומירב בן-אריח"כים רבים ביניהם דב חנין, סתיו שפיר, נחמן שי, אמיר אוחנה ועוד. וגם פעילים ובעלי מקצוע הקשורים לקהילה.

יושבת ראש השדולה, ח"כ מרב מיכאלי, שניהלה את הדיון אמרה: "מה שיפה זה שהקהילה היא כבר מזדקנת. א) זה אומר שהיא פה הרבה זמן וב) זה אומר שאנחנו מתחילות ומתחילים להתייחס גם לצדדים האלה."

הדיון עסק ברובו בבעיות והקשיים בהם נתקלים חברי הקהילה בהגיעם לגיל הזקנה בנוסף לקשיים הרגילים שחווה אדם המזדקן. כמו הניתוק ממשפחותיהן הלהטבופוביות, בתי אבות שאינם נותנים לזוגות חד-מינים את מקומם השווה לזוגות ההטרוסקסואלים, חשש לפנות לקבלת שירותי רווחה ובריאות מפחד שנטייתם המינית או המגדרית תיחשף ועוד.

צפו בראיון עם חן אריאלי, יו"ר האגודה למען הלהט"ב: 

צריך לייצר מענים ללהט"ב בגיל הזהב (לדף הכתבה »)

יום זכויות הקהילה הגאה שצוין לאחרונה (20/2/2018) בכנסת עמד בסימן 30 שנה לביטול חוק איסור משכב זכר. איך מתמודדת הקהילה הגאה ונותנת מענה לצרכי חבריה וחברותיה בגיל השלישי? ראיון עם חן אריאלי, יו"ר האגודה למען הלהט"ב בישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 27/02/2018

ערן גלובוס, יו"ר הבית הפתוח בירושלים, סיפר בדיון על פעיל ותיק בקהילה בירושלים שנפטר לאחרונה וציין עד כמה הבחירה בנושא להט"ב זהב היא נפלאה ושמחה אך גם עצובה בו זמנית: "אני חושב שהגיע הזמן שנעשה את הדבר הזה (לבחור להתעסק בוותיקי הקהילה) כי יש לנו פה דור שהולך ונעלם".

ד"ר רות ליטוין, מקימת ארגון "בשלה" – ארגון למען נשים לסביות בנות 45 ומעלה שיוצר קהילה שתיתן מענה למגוון צרכיהן הייחודיים של לסביות מבוגרות, אמרה בכנס: "אין לנו מושג מה זה באמת הזדקנות 'גאה'. זה הזמן לראות מה באמת אנחנו הצרכים שלנו? איך אנחנו מכינים את עצמנו לגילאים המבוגרים אחרת".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס