תמלול הכתבה: צריך לייצר מענים ללהט"ב בגיל הזהב

חן אריאלי: זו פעם ראשונה שהקהילה לוקחת אחריות על הנושא הזה בצורה בולטת, זה התחיל כבר לפני שנתיים-שלוש, קירבנו את הנושא הזה יותר למרכז סדר היום הציבורי הקהילתי. גם היום בכנסת זה היה נושא יחסית חדש.
גם ככה יש משבר בזקני ישראל, בוותיקי ובוותיקות המדינה, ופשוט צריך להוסיף על זה זהויות להט"ביות. אז הנדבך הלהט"בי לא מוסיף.
קודם כל לייצר מענים מותאמים לחברי וחברות הקהילה בגיל הזהב, היום אין בכל בתי האבות ומרכזי הדיור המוגן, הם לא מונגשים לקהילה הגאה, להפך. הרעיון הוא בעצם להפוך את המקומות הקיימים קודם כל להרבה יותר 'פרינדלי', להרבה יותר מכירים את הנרטיב, שאנשים לא יצטרכו לחזור לארון. כל מוסדות הרווחה למשל של ישראל, הזרוע היחידה שמטפלת באופן פורמאלי בקהילה היא דרך משרד הנוער וצעירים, לא מישהו ממחלקה שקשורה לקשישים או שקשורה לזקנה. הגיע הזמן להפסיק את האייג'יזם הזה, הקהילה הגאה היא לא רק נוער וצעירים, גם בנוער וצעירים צריך לטפל
אבל צריך לטפל גם בקשישים, בזקנות וזקנים שמגיעים לגילאים שאין להם מענים, והאחריות שלנו היא לפתח אותם. חוש"ן יצאו בהכשרות מיוחדות שאנחנו מפתחים איתם ביחד, אנחנו עם הידיים באדמה, אנחנו עובדים ומפתחים מענים, עם משרדי הממשלה או בלעדיהם.
כמובן שיום אחד אנחנו נרצה לראות גם דיור מוגן ללהט"בים בגיל הזהב, בית של להט"ב זהב וכולי וכולי, אבל כרגע אנחנו צריכים להנגיש את המענים הקיימים, אין לנו זמן, אין לנו זמן כי וותיקי ו-וותיקות הקהילה הולכים ונעלמים.

סוף תמלול הכתבה: צריך לייצר מענים ללהט"ב בגיל הזהב

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס