ידיעה כתובה |

: הרס כיתות בשטחים

מדינה נכתב על ידי

אתמול בבוקר (א', 4/2/2018) הרסו המנהל האזרחי וכוחות הבטחון כיתות בבית הספר של קהילת אבו א-נוואר הסמוכה למעלה אדומים.

קהילת אבו א-נוואר, מונה כ-650 תושבים, כמחציתם ילדים ובני נוער. הקהילה יושבת מדרום- מזרח לעיירה אל-עיזרייה, באזור שהוגדר על-ידי הרשויות מתחם E1, בין מעלה אדומים להתנחלות קדר. בית הספר של הקהילה כלל שני מתחמים: מבנה ישן שבו פועלים גני הילדים וכיתות א'-ב', ולומדים בו כ-72 תלמידים, והכיתות שנהרסו.

צילום: קהילת אבו א-נוואר

ביום ראשון, 4.2.2018, בסביבות השעה 5:00 בבוקר, פקידי המנהל האזרחי וכוחות הבטחון הגיעו לקהילת אבו א-נוואר והרסו שני מבנים בבית ספר של הקהילה ששימשו את כ-25 תלמידות ותלמידי כיתות ג' ו-ד'. המבנים נבנו במימון האיחוד האירופאי והרשות הפלסטינית בסוף ספטמבר 2017. בתחילת אוקטובר הגיעו פקידי של המנהל האזרחי, מלווים באנשי כוחות הביטחון, והחרימו את דלתותיהן של שתי הכיתות הללו.

בקיץ האחרון הגיעו כוחות צבא למתחם בית הספר, הכריזו עליו שטח צבאי סגור והחרימו לוחות סולאריים שסיפקו חשמל לבית הספר ולבית ההארחה של הקהילה.

גשרים במקום חומות (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

מאות ישראלים ופלסטינים צעדו (שבת, 16/9/2017) בצעדה שנערכה לרגל יום השלום הבינלאומי בסולידריות עם תושבי הכפר וואלג'ה. הצעדה, אשר נערכה תחת הכותרת "בנו גשרים, לא חומות", נערכה במחאה נגד הריסת בתים בוואלג'ה והקמת חומה אשר תקיף את הכפר ותמנע גישה למעיין ולאדמות חקלאיות. הצעדה אמורה היתה להסתיים בעצרת, אך מחשש שפעילות זו תבטא נורמליזציה של הכיבוש מנעו חלק מתושבי וואלג'ה את כניסת הצעדה לכפר ואת קיום העצרת. לקריאה נוספת באתר שיחה מקומית.
הופק ע"י: | עלה ב: 17/09/2017

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס