עדכון חדשות |

: לא לבניית לולים אכזריים מכספי ציבור!

סביבה נכתב על ידי

פעילים ופעילות למען זכויות בע"ח הפגינו מול ביתו של שר האוצר כחלון בחיפה, במחאה על תכנית להקצאת 340 מיליון ש"ח מכספי ציבור לתעשיית הביצים לבניית לולי ענק, בהם יוחזקו התרנגולות בכלובים צפופים.

משרדי האוצר והחקלאות מבקשים להעביר רפורמה בתעשיית הביצים, בכוונה להקצות 340 מיליון ש"ח לבניית לולי ענק בהם יוחזקו תרנגולות. פעילי העמותות "אנונימוס" ו"תנו לחיות לחיות" הפגינו אתמול (27.1.2018) מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה, במחאה על מימון בניית לולי ענק מכספי ציבור. הפעילים הפגינו גם בירושלים מול משרד ראש הממשלה בעת שהממשלה דנה בחוק ההסדרים וחשבו שהם יכולים לנשום לרווחה כאשר הרפורמה לא נכנסה להצעת חוק ההסדרים, אולם החליטו לצאת גם להפגנה זו לאחר שהתברר כי משרדי האוצר והחקלאות שוקלים בכל זאת להכניס את הרפורמה לתקציב המדינה.

עו"ד יוסי וולפסון, עמותת תנו לחיות לחיות: "לא יתכן שמשרדים ממשלתיים מנסים להעביר בחטף רפורמה שלא תעמוד במבחן בג"צ. בעולם ישנה מגמה ברורה של הפסקת השימוש בכלובים, ובישראל מבזבזים כספי ציבור על לולים אכזריים ומיושנים. שמחנו כששר האוצר אמר לנו שהוא קשוב לנושא, ובירכנו על החלטת הממשלה להוציא את הרפורמה מחוק ההסדרים ולאפשר דיון ציבורי מהותי, ואנו מקווים שלא נתאכזב ונגלה שבכל זאת הרפורמה תעבור במהלך מהיר ומעורר שאלות. אנו נחושים לפעול לכך ששום תרנגולת לא תיכלא בכלוב".

צילום: עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים

משרד החקלאות ניסה לקדם רפורמה דומה לפני קרוב לעשור שנחסמה על ידי בג"ץ בטענה שהתקנים שניתנו לכלובים אינם עומדים בתקני צער בעלי חיים. עקב העובדה שלא חל כל שינוי מאז שבג"צ בלם את הרפורמה בתעשיית הביצים, משרדי החקלאות והאוצר מבקשים לקדם רפורמה דומה לרפורמה שנבלמה. במסגרת הרפורמה מתוכנן מעבר הדרגתי ללולי כלובים "מאובזרים": כלובים בתקן מיושן, המקצים שטח של 750 סמ"ר לתרנגולת (מעט יותר מדף נייר, 25×30 ס"מ), הכוללים ציוד מסוים שאמור להקל על סבלן של התרנגולות, אולם בפועל כלובים אלו אינם שונים משמעותית מהכלובים הקיימים כיום.

עו"ד שירה הרצנו, עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים: "לפני שבועיים התעודדנו לראות שהממשלה שמעה את קולו של הציבור והבינה שלא ניתן להעביר במחטף קומבינה הגוזרת את דינן של 9.5 מיליון תרנגולות למאסר עולם בצינוק, ללא יכולת לראות אור יום, לפרוש כנף ובטח שלא להתעופף. ישראלים רבים בוחרים להימנע מצריכת ביצים מכיוון שגם ביצים מלולים ללא כלובים מגיעות מתעשייה אלימה שבה גורסים אפרוחים זכרים ומחשמלים תרנגולות למוות, אבל אפילו מי שעדיין אוכל ביצים, מתנגד לכליאת תרנגולות בכלובים האכזריים. אנו מקווים שהממשלה תעמוד מאחורי החלטתה ולא תשתמש בכספי המסים שלנו למימון התעללות".

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס