ידיעה כתובה |

: טייסים נגד הגירוש

חברה נכתב על ידי

בימים האחרונים טייסי אל-על יצאו בהודעה כי אין בכוונתם לשתף פעולה עם גירוש מבקשי המקלט וכי הם מסרבים להטיס אנשים בניגוד לרצונם, בייחוד כאשר פעולה זו מהווה סכנה ברורה לחייהם של המגורשים. אחד מטייסי החברה יצא בהצהרה: "לא אטיס פליטים אל מותם, לא אצטרף לברבריות הזאת".
הטייס שאול בצר פרסם בפייסבוק: "אין שום מצב שאני כאיש צוות אויר, אקח חלק בהטסת פליטים/מבקשי מקלט בדרכם ליעד, אשר הסיכוי שלהם לשרוד אחרי ההגעה אליו (״מדינה שלישית״) שואף לאפס."
טייסי אל- על לקחו השראה ממדינות שבהם טייסים סירבו לשתף פעולה עם גירוש פליטים, כפי שקרה בגרמניה, בטענה שהטסה של אנשים כנגד רצונם מהווה סכנה בטיחותית לטיסה כולה ובכך מנעו 222 גירושים במהלך 2017.
יואל פיטרברג פירט כי: "פליטים שכבר חיים בקרבינו לא זורקים כמו כלבים שוטים, חזרה לארצותיהם, שם הסבל, אונס נשים וילדות ומוות ביסורים מחכה להם: דרום סודן ועוד ארצות באפריקה".

צפו בהפגנה נגד גירוש הפליטים שנערכה מול שגרירות רואנדה: 

הכרה בפליט זו חובה מוסרית (לדף הכתבה »)(Available in English)

בעקבות החלטת המדינה לגרש את הפליטים ומבקשי המקלט האפריקאים לרואנדה במחיר של כ-5,000 דולר לראש, התאספו מאות מפגינים, ילדים ותומכים מול שגרירות רואנדה בהרצליה. בין קריאותיהם, "הכרה בפליט זו חובה מוסרית", "אנחנו לא מסוכנים, אנחנו פליטים", "די לסכנת חיים".
הופק ע"י: | עלה ב: 23/01/2018

לא רק טייסים יצאו בקריאה המתנגדת לגירוש. צפו באירועי מחאה של סטודנטים מאונ' תל אביב ושל תושבי דרום תל אביב:

אל תעצמו עיניים (לדף הכתבה »)

הפגנה באוניברסיטת תל אביב נגד החלטת הממשלה לגרש את מבקשי המקלט החיים בארץ.
הופק ע"י: | עלה ב: 28/12/2017

דרום תל אביב נגד הגירוש (לדף הכתבה »)(Available in English)

האם באמת כל תושבי דרום תל אביב בעד גירוש הפליטים? האם התושבים הוותיקים נמצאים גם הם תחת איום של גירוש?
הופק ע"י: | עלה ב: 15/01/2018

  כתבות ווידאו שחבל לפספס