ידיעה כתובה |

: עץ חזיות לחודש המודעות לסרטן השד

חברה נכתב על ידי

בכיכר הבימה בתל אביב, הוקם אתמול (ראשון, 1.10.2017) מיצב אומנותי של עץ חזיות חברתי לרגל חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד. כל חזייה מתוך 434 החזיות שנתלו על העץ מייצגת אישה אחת המאובחנת בסרטן השד בכל חודש בישראל.

המיצב הוקם בזכות יוזמתה של נעמה עונה בשיתוף דורית ניצני ובסיוע מתנדבות שתרמו לאגודה למלחמה בסרטן חזיות משומשות. מיצבים דומים נערכו ברחבי העולם במטרה להזכיר לציבור הנשים שגילוי מוקדם מציל חיים. האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את הציבור להצטלם עם העץ ולהעלות את התמונה לרשתות החברתיות במטרה להגביר את המודעות לקידום המאבק בסרטן השד. המיצב הוקם על עץ השקמה שבכיכר הבימה בסיוע עיריית תל אביב-יפו ומתנדבי האגודה למלחמה בסרטן.

צילום: איציק רובין

באגודה למלחמה בסרטן מציינים כי גם גברים עלולים במקרים נדירים לחלות בסרטן השד. מדי שנה מאובחנים כ-50 גברים כחולים, מרביתם מעל גיל 60. ישנם גברים שהם בעלי סיכון גבוה מהממוצע לחלות, במיוחד אלו שבני משפחתם הקרובים, גברים או נשים חלו בסרטן השחלות או בסרטן המעי הגס.

לקבלת עלון מידע על גילוי מוקדם של סרטן השד ניתן להתקשר למוקד של האגודה למלחמה בסרטן (מאויש 24 שעות ביממה) : 1800-599-995. לתמיכה לנשים המתמודדות עם סרטן השד: 1800-36-07-07.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס