תמלול הכתבה: הרחם הלאומי

מגישה"אגודת אפרת", המשכנעת נשים יהודיות להימנע מביצוע הפלה מלאכותית - שוב בכותרות. השבוע העניק העיתון הדתי-לאומי "בשבע" פרס לעמותה במסגרת כנס ירושלים שבהפקתו. לכאורה מדובר בפרס שולי מטעם עיתון, אך רשימת המשתתפים, שכללה בין היתר את שר החינוך, השר להגנת הסביבה ויושבת ראש הועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, מראה אחרת.

 

שרון אורשלימי: זה מאוד מאוד חבל לי שנבחרי ציבור לא נענו לדרישות שלנו לבטל את ההשתתפות שלהם. בעצם, בזה שהם מגיעים לפה, הם נותנים אישור לפעילות של אגודת 'אפרת', וגם, אני חושבת שהם לא מבינים את המסרים הנוראיים שעמותת 'אפרת' מעבירה. 

מגישהרבים, שלא יכלו לעבור בשתיקה על ההכשר שמעניקים נבחרי הציבור לעמותה, קידמו עצומה נגד הענקת הפרס ויזמו הפגנת נגד מול הכנס בירושלים.

מפגינות: הרחם הוא שלי - הבחירה אצלי!

שקד מורג: אני כאן כי אני מתנגדת באופן נחרץ לזה שאיזה שהוא גוף ממומן ועם מנגנון משומן היטב יקבל החלטות בשביל נשים פרטיות, וישפיע עליהן למען אינטרסים שהם לא האינטרסים שלהם. אני בעד זכויות אדם ואני חושבת שכל אישה זכאית להחליט על הגוף שלה ועל ההריון שלה. ההריון של האישה הוא לא ציבורי, הוא פרטי, ואין שום הצדקה לתת פרס לעמותה שנכנסת לנשים לרחם.

אילנית קקולי: ההתנגדות הזאת לא מפחידה אותי, היא בסך הכל מחזקת אותי. ואני רוצה לומר לכולם שההתנגדות הזאת היא להפך - היא רק גורמת לאגודת 'אפרת' להציל לא 54 אלף ילדים - להציל מאה אלף ילדים. 

מגישההאם גם הפעם מוכנים נבחרי הציבור לרמוס את זכות הנשים על גופן למען רווח אלקטורלי?

סוף תמלול הכתבה: הרחם הלאומי

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס