ידיעה כתובה |

: עומדים ביחד עם מאבק הנכים

חברה נכתב על ידי

"מ-2,342 ש"ח בחודש אי-אפשר לחיות – וגם לא לשלם קנסות", בעקבות החלטת המשטרה לחלק דו"חות לנכים החוסמים כבישים במסגרת מאבקם להעלאת קצבאות הנכות, תנועת עומדים ביחד בשיתוף עם מטה מאבק הנכים, החלו בקמפיין מימון המונים המאפשר לציבור לתמוך במאבק הנכים ולסייע להם בתשלום הדו"חות שתחלק המשטרה. כל ההכנסות יועברו לתשלום קנסות על חסימות כבישים ולהוצאות מטה מאבק הנכים.

איתמר אבנרי, חבר הנהגה בתנועת עומדים ביחד, אמר: "מאבק הנכים להעלאת קצבת הנכות הוא אחד המאבקים המרגשים שקורים כאן. אנשים אמיצים, שיוצאים מהבית ודורשים מהממשלה שתתחיל סוף-סוף להתייחס אליהם כמו שמגיע להם – בכבוד, בשוויון, כמו שמגיע לכולנו. המאבק הזה הוא קודם כל למען אלו שהממשלה מכריחה אותם לחיות מסכום עלוב של 2,342 ש"ח בחודש. אבל זה גם מאבק למען כולנו – כי הוא יגדיר באיזו מן חברה אנחנו רוצים לחיות: חברה שוויונית וסולידרית, שיש בה מקום ומענה לכל אדם, או חברה דורסנית, שאינה מתעניינת בחבריה."

לאחר שעות ספורות בלבד, עזר הקמפיין לגייס 22,000 ש"ח (וכעת עומד על כ-60 אלף ש"ח) אשר נתרמו על ידי מאות תומכים. בעמוד הקמפיין נכתב: "במאבק למען העלאת הקצבאות כולנו חייבים לתמוך: לצאת לרחובות, להצטרף להפגנות, וכן – גם לתרום ולאפשר להן להמשיך להתרחש ללא חשש מעלות הקנסות. בואו נשלם כולנו יחד את הדו"חות על חסימת הכבישים, ונתמוך במאבק הזה, שהצלחתו חשובה לא רק עבור ציבור הנכים, אלא עבור כל מי שחי כאן." לעמוד הקמפיין.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס