יום שבת   23-06-2018
עדכון חדשות |

: בית המשפט: יסגרו מועדוני החשפנות בבורסה

חברה נכתב על ידי

לאחר 24 שנים שבמתחם הבורסה ברמת גן פועלים מועדוני חשפנות, פסק בית המשפט המחוזי בצעד תקדימי על איסור מוחלט של הפעלת "בידור מיני" במועדונים אלו בטענה שפעולה זאת מבזה, מחפיצה ופוגעת בכבוד הנשים.

בתחילת 2011 הגישה עיריית רמת גן כתב אישום נגד עיסוק מיני במועדונים, לאחר שכתב האישום נדחה ארגון ויצ"ו הצטרף לעתירה ב-2015 בטענה שפעולה כמו "הצצה על מופע חי בעירום" אינה יכולה להיקרא "בידור" או "בילוי" בשום צורה.

השופטת מיכל אגמון-גונן קיבלה את העתירה וציינה את עמדתה: "קיימת טענה כי הנשים המופיעות אינן חשות מושפלות ואולי אף להפך, בחרו בכך מרצונן החופשי. על כך יש להשיב כי כאשר התנהגויות מסוימות אינן נחוות כמשפילות, אך הן פוגעות בכבוד האדם, יש לאסור אותן כפוגעות בערכיה הבסיסיים של החברה. היינו, ניתן לקבוע כי פעילות או התנהגות מסוימת מחפיצה נשים ופוגעת בכבודן, גם אם הן עצמן אינן רואות זאת כך".

לעיריית רמת גן תכניות גדולות עבור מתחם הבורסה שהפך מאזור מפוקפק למתחם בילוי שוקק חיים לצעירים ומבוגרים וכחלק מצעד זה אינה רואה איך עסקים מפוקפקים כמו מועדוני חשפנות משתלבים במתחם.

השופטת אגמון-גונן מסכמת בכך שאין שום לגיטימציה להמשיך לתמוך בקיום עסקים שבהם היחס לנשים הוא משפיל ומבזה, נשים מוצגות כחפץ שנועד לסיפוק גירוי מיני ומסומנות כאובייקט נטול אישיות. בית המשפט פסק לסגור את מועדון החשפנות שנגדו הוגש האישום ואף סימן כמטרה לסגור את כל המועדונים בהם נעשה שימוש מיני בנשים במתחם הבורסה.

צפו בעצרת זיכרון לקרבנות תעשיית המין: 

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה