ידיעה כתובה |

: מתנחלים מאיימים באלימות ומטרידים

מדינה נכתב על ידי

ביום חמישי, 24.8.17, השתמשו מתנחלים מקרית ארבע במערכת הגברה על מנת להטיח עלבונות וקללות בתושבים הפלסטינים בשכונת אל-חריקה שבחברון וכלפי הדת המוסלמית.

מתנדבת בצלם תיעדה חלקים מהאירוע מחלון ביתה. כשהמתנחלים הבחינו בה מצלמת, הם החלו להפנות את דבריהם אליה תוך איומים באלימות ושימוש בשפה גסה, גזענית ופוגענית שכללה תיאורי אלימות מינית קשה. למרות שהאיומים שהושמעו היו מפורשים וקונקרטיים, והקללות שתועדו הגיעו לכלל הטרדה מינית חמורה, כוחות הביטחון שנכחו במקום עמדו מנגד ואפשרו למתנחלים להמשיך ולהטריד את התושבים באין מפריע, כפי שהם נוהגים כמעט תמיד.

המתנדבת תיארה את האירוע בעדות שמסרה לתחקירנית בצלם:
"בשעה 18:00 עליתי אל הדירה שלי המשקיפה על שכונת אל-חריקה ועל התנחלות קרית ארבע. בהתחלה התעלמתי מהמסיבה של המתנחלים, אך הם החלו להגביר את המוסיקה בדיוק בזמן שהמואזין קרא מהמסגד לתפילת ערב. הם החלו ללגלג על הקריאה לתפילה, וקיללו את הנביא מוחמד.
ראיתי ג'יפ של הצבא בראש הגבעה שעליה התאספו המתנחלים. עוד מספר חיילים היו על הכביש למטה, המשקיף על רחוב אל-חריקה קרוב לגדר ההתנחלות. התחלתי לצלם. המתנחלים החלו לנבל את פיהם ולקרוא מילות גנאי כלפיי, וכלפי הדת המוסלמית, ובמיוחד כלפי הנביא מוחמד. החיילים והמשטרה הישראלית לא נקטו בפעולה כלשהי כדי שהמתנחלים יפסיקו את מה שהם עושים, ולא בפעם הראשונה: לפני שנה בערך תיעדתי מתנחלים מקללים, מנבלים את פיהם וקוראים מילות גנאי נגד הנביא מוחמד, מבלי שהצבא או המשטרה מנעו זאת מהם.
החיים בשכונת אל-חריקה הפכו בלתי נסבלים; גם בגלל הפשיטות החוזרות ונשנות של הצבא, וגם בגלל ההטרדות וההתקפות מצד המתנחלים. כמוסלמית, מאוד נפגעתי מהקללות שהמתנחלים הפנו נגד הנביא מוחמד עליו השלום, וכאישה הרגשתי רע מאוד נוכח ניבולי הפה שהופנו אלי אישית, מפני שצילמתי אותם."
עוד על החיים בחברון: 

סיור בחברון – מחיים משותפים לשליטה וכאוס (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

סיור בעיר חברון עם הישאם שרבת (הועדה להגנה על חברון), בו הוא מספר על עברה ההיסטורי של חברון ומציג את נרטיב החיים בעיר - מחיים משותפים עד לשליטה מגבילה ומסוכנת באוכלוסייה הפלסטינית. הישאם סוקר את המצב בחברון בזמן הסכמי אוסלו, הטבח במערת המכפלה ומדבר על המציאות הנוכחית בין המתנחלים לפלסטינים.
הופק ע"י: | עלה ב: 19/03/2017

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס