תמלול הכתבה: מחנה החופש צומוד

קריינות: פאדל עמאר, יחד עם משפחות נוספות, עומד לשוב לביתו בסורורה. במהלך החודש האחרון, קואליציה בין פלסטינים, ישראלים, ופעילים בינלאומיים הקימה את "מחנה החופש צומוד", דרך נקיון שברי אבנים מהמערות הנטושות ושיקום הכביש הם אפשרו למשפחות לחזור הביתה.
סולימאן ח'טיב: אנו מאמינים, אחרי שנים של מאבק, שאיחוד הוא אחד התנאים ההכרחיים בשביל שנוכל להשיג את מטרותינו ולהגשים את חלומותינו. ומאז איחדנו כוחות על מנת ליצור את המחנה הזה, לו אנו קוראים "צומוד", משמעותו, עמידה איתנה בערבית. עובדים יחד עם האוכלוסיה המקומית כאן בדרום הר חברון, על מנת לעזור להם לחזור למולדתם, וגם כדי לשלוח מסר נגד אלימות ולהצטרף למאבק הלא-אלים. כדי לנצח את החשכה. זה מה שאנחנו עושים.
סופי רוז שור: אני באמת חושבת שהדבר הכי מדהים שיצא מזה היא הקהילה. זה היה יוצא מן הכלל לראות פלסטינים וישראלים ובינלאומיים, באמת, מבלים כל דקה שעוברת יחד. וחיים ביחד. הכנו ארוחות ביחד, ישנו ביחד, היינו תחת כיפת השמיים יחד, התנגדו יחד, למדנו אחד מהשני, למדנו ערבית, ועברית, ואנגלית ואנחנו באמת, באמת למדנו להכיר אחד את השני ולהתאהב זה בזה, אני חושבת. וזה משהו... זה יוצא דופן.
אלי אבידור: זה יפהפה לקחת בזה חלק. הרבה פלסטינים הם אנשים נהדרים, והם רוצים שלום, והם רוצים שסיפורם יהיה ידוע. הם עברו דברים קשים במהלך הכיבוש, ואני חושב שהרבה ישראלים צריכים לדעת את זה, ולהתאחד עד שנפתור את הבעיה הזאת. כי אחרת, אין פתרון, ושתי אומות סובלות.
קריינות: סורורה היא אחת מ-12 קהילות פלסטיניות בדרום הר חברון, אשר פונתה בשנת 1999 כאשר צה"ל הצהיר על אדמתם כשטח אש 918, שטח צבאי לאימונים אשר לא נמצא בשימוש מאז שהוצהר.
עיד סולימאן: סורורה היא דוגמה להתנגדות לכפרים פלסטיניים רבים בדרום חברון, או בשטח C עצמו. וסורורה היא דוגמה, אם האנשים מחר ישארו בסורורה, בעלי האדמה, אם ישארו כאן עם משפחותיהם, זה אומר שהצלחנו בחלק אחד. כאן אנו עושים שלום, לא חיכינו שהממשלות יחתמו על ההסכמים לשלום, או ישבנו במשא ומתן, ואז... הם מתחרטים, ולא קורה כלום. כאן, אנו עושים שלום. 

סוף תמלול הכתבה: מחנה החופש צומוד
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס