ידיעה כתובה |

: דם הפועלים אינו הפקר

חברה נכתב על ידי

שני פועלי בניין נהרגו הבוקר (חמישי, 17.8.17) באתר בנייה. עובד סיני כבן 40, נהרג הבוקר בנפילה מגובה של כחמש קומות באתר בנייה בראש העין. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לאתר, נאלצו לקבוע את מותו במקום. מאוחר יותר, נהרג עובד באתר עבודות ההרחבה של כביש 531. בשתי תאונות עבודה נוספות שאירעו הבוקר, נפצעו שני עובדים באורח קשה ובינוני.

בשעה 10:26 התקבל דיווח במרחב ירקון של מד"א על הולך רגל שנפגע מרכב באתר בנייה במחלף חוף השרון. פרמדיקים של מד"א דיווחו על גבר כבן 50 ללא רוח חיים עם פגיעה רב מערכתית קשה. מותו נקבע במקום. מהמשטרה נמסר כי מתחקור ראשוני עולה כי נהג טרקטור, שנסע לאחור, דרס למוות את הפועל בעבודות ההרחבה של כביש 531.

פועלי הבניין שקופים (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

בשנת 2015, נהרגו 34 פועלים בתאונות עבודה ומאות נפצעו. 17 פקחים בלבד אחראים על הבטיחות של כ-200 אלף עובדים המועסקים בענף הבנייה בישראל. משמרת מחאה התקיימה מול משרד הכלכלה ביום שלישי, 9/2/16.
הופק ע"י: | עלה ב: 11/02/2016

באתר זה נהרג ב-21 בפברואר חאלד סוויטאת בן ה-47 מהגליל, לאחר שבטונדת בטון קרסה עליו והרגה אותו. ההרוגים הבוקר הם מקרי המוות ה-19 וה-20 באתרי הבנייה והתשתיות מתחילת השנה.

בעקבות הקטל בענף הבנייה מחר בתל אביב תקיים סיעת חד״ש בהסתדרות סיור סולידריות ומחאה עם פועלי בנין באתרי הבנייה. הפעילים מסרו: "סיעת חד"ש בהסתדרות – מרחב תל אביב-יפו מזמינה לביקור באתרי בנייה לתמיכה בעובדים וקריאה להקפדה על חוקי הבטיחות." "בטיחות היא זכות יסוד – סולידריות עם עובדי הבניין". באירוע ישתתף דחיל חמאד, יו"ר סיעת חד"ש בהסתדרות.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס