ידיעה כתובה |

: יום סירובה של הדס טל

חברה נכתב על ידי

 **עדכון: הדס טל נשפטה ל-20 ימי מחבוש בעקבות סירובה, אותם תרצה בכלא 6**

"צריך לשאול את עצמנו שאלות, איפה עובר הקו האדום, זו השאלה היחידה שלי", מתוך דבריה של הדס טל היום בהפגנת התמיכה.

היום (שני, 7.8.2017), אמור היה להיות יום הגיוס של הדס טל לצה"ל – אך במקום זאת, מלווה בתמיכת הוריה ורשת "מסרבות", התייצבה הדס בלשכת הגיוס בתל השומר וסרבה להתגייס בצבא, על כך היא צפויה לשבת בכלא. רשת "מסרבות" ושאר תומכיה קיימו הפגנת תמיכה כמיטב המסורת בפתח הכניסה לבקו"ם.

מתנגדת לכיבוש ומסרבת להתגייס (לדף הכתבה »)(Available in English)

"הדס תמיד הייתה דג ששוחה לפי המצפן שלו ולא עם הזרם, והמצפן שלה הוביל אותה למעשה האמיץ הזה". כך אמר השבוע בכניסה ללשכת הגיוס אביה של הסרבנית הדס טל, אשר הצהירה על סירובה מטעמים של התנגדות לכיבוש.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/08/2017

הדס הוסיפה ואמרה: "כל מסקנה שנגיע אליה היא בסדר והיא לגיטימית אבל צריך לשאול את עצמנו את השאלות מה הקו האדום שלנו, איפה עוברים הגבולות… כל דרך היא חשובה וטובה, הדרך שאני רציתי היא דרך שבה אני לא בלתי נראית, כרגע אני ממש לא בלתי נראית, ולכן מעכשיו כל דרך להשתחרר אני לוקחת אותה בחשבון".

"כלא זה לא דבר פשוט, אני חוששת הרבה מאי הוודאות שבכל העניין, אבל בסך הכל זאת תקופה שעוברת, אני נמצאת בקשר עם המון בנות שעברו את התקופה הזאת, ולומדים ממנה."

הדס ומשפחתה בהפגנת התמיכה

הדס מוסרת למסרבות ומסרבי עתיד: "אתן חזקות, אתן יכולות לעשות את זה, יש הרבה מאוחריכן, פשוט תפנו, אנחנו שם".

צפו בהצהרת הסירוב שלה: 

הדס טל – מסרבת (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

אחותה התאומה התגייסה לצה"ל ואילו היא החליטה לסרב להתגייס ולהצהיר על זה בגדול. הדס טל צפויה להתייצב בבקו"ם ביום שני הקרוב (7/8/2017) וכנראה שתשלח לכלא בגין סירובה. היא מקבלת תמיכה מלאה מההורים, שלדבריה הם כבר לגמרי חלק מהמאבק שלה. צפו בראיון אישי עם הדס בו היא מנמקת את הסיבות שהביאו אותה לסרב להתגייס. לינק לידיעה עם הצהרת הסרוב של הדס.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/08/2017

  כתבות ווידאו שחבל לפספס