ידיעה כתובה |

: הפגנות באקדמיה נגד הקוד האתי

חברה נכתב על ידי

השבוע פורסם הקוד האתי באוניברסיטאות אותו חיבר פרופ' אסא כשר בהוראתו של שר החינוך נפתלי בנט. הקוד האתי עורר זעם והתנגדות רבה בקרב סטונדטים ומרצים ברחבי הארץ שהחליטו היום, 14/06/2017, להפגין במספר מוקדים נגד הקוד האתי.

צפו בהפגנה באונ' תל אביב:

סטודנטים ומרצות נגד סתימת פיות (לדף הכתבה »)

השבוע פורסם הקוד האתי באוניברסיטאות אותו חיבר פרופ' אסא כשר בהוראתו של שר החינוך נפתלי בנט. הקוד האתי עורר זעם והתנגדות רבה בקרב סטונדטים ומרצים ברחבי הארץ, באוניברסיטת תל אביב ערכו הפגנה מול בניין גילמן נגד הקוד החדש.
הופק ע"י: | עלה ב: 15/06/2017

הקוד האתי הינו קוד אשר כתב פרופ' אסא כשר עבור האוניברסיטאות ברחבי הארץ, ומשמעותו הפרדה בין המוסד הלימודי לבין פוליטיקה. עיקרי הדרישות שעוררו מחלוקת הם איסור על מרצים לשתף את עמדתם הפוליטית, או להביע עמדה על מחלוקת ציבורית מוכרת הבאה לידי ביטוי בכנסת ובשיח הציבורי. בנט וכשר טוענים כי הקוד האתי נועד להגן על הסטודנטים בכך שיאפשר להם חופש מחשבה ולא יתן להפלות אותם על בסיס אמונותיהם הפוליטיות. אך לא כולם שותפים לדעות אלו – היום התקיימו הפגנות באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית בירושלים. לאוניברסיטה העברית הגיעו כ-200 מפגינים ביניהם חברות הכנסת תמר זנדברג ומיכל רוזין ממפלגת מרצ.

ח"כ תמר זנדברג וח"כ מיכל רוזין בהפגנה באונ' העברית. צילום: עומדים ביחד

דורון ארוך, ממארגנות ההפגנה מתנועת "עומדים ביחד" אמרה: "הגענו לכאן, מאות סטודנטיות וסטודנטים, כדי לצאת נגד ההשתקה המאורגנת של החופש האקדמי, שהיא חלק ממסע ההסתה כנגד כל מי שמעז לאתגר את המצב הקיים ולהציע דרך אחרת. הם מנסים להפחיד אותנו, לגרום לנו לחשוב פעמיים לפני שאנחנו פותחים את הפה, ומקווים שככה הם יצליחו לגרום לנו לשתוק -אבל הם לא יצליחו. נמשיך לדרוש כאן מקום אחר, הרבה יותר טוב – למען עתיד חופש הביטוי והעתיד האקדמי של כולנו."

ההפגנה באונ' העברית. צילום: עומדים ביחד

גם באוניברסיטת תל אביב התקיימה הפגנה. יובל כץ, סטודנט באוניברסיטה ואחד ממארגני ההפגנה אמר: "אי אפשר לנהל שיעור בלי להתעסק בסוגיות פוליטיות, אנחנו לא חושבים שצריך לכפות על אף אחד דעה פוליטית, להפך אנחנו חושבים שצריך לתת לכולם – למרצות, למרצים, לסטודנטים, לסטודנטיות להשמיע את הדעות שלהם בשיעור, מחוצה לו וזה מה שהחוק של אסא כשר מנסה להפסיק."

ההפגנה באוניברסיטת תל אביב

לקריאת הקוד האתי המלא לחצו כאן.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס