ידיעה כתובה |

: עתליה בן אבא נכלאת בפעם הרביעית

חברה נכתב על ידי

סרבנית המצפון עתליה בן-אבא נכלאה בפעם הרביעית ונידונה ל-30 ימי מחבוש נוספים, לאחר שהתייצבה בלשכת הגיוס תל השומר והכריזה בפעם הרביעית על סירובה להתגייס לצבא ובכך לקחת חלק בכיבוש השטחים ובדיכוי העם הפלסטיני.

עתליה בן-אבא, סרבנית המצפון, שנכלאה עד כה לכ-80 ימי מחבוש נכנסה השבוע בפעם הרביעית לכלא ונידונה ל-30 ימי מחבוש נוספים. עתליה סיפרה ביום הכליאה בשבוע שעבר: "אני נכנסת לכליאה רביעית על סירובי להתגייס ביום שהנשיא טראמפ נמצא בארץ, ויש קולות רבים שתולים בו המון תקוות שיביא לכאן את השלום. יחד עם המון רצון ותקווה לשינוי, חבל שאנחנו תולים את תקוותינו בפאשיסט שיביא לנו את השלום. ובכל מקרה – זה אנחנו, מי שחי פה, שמחוייבים להילחם על השלום הזה. וזה מה שאני עושה היום. גם היום אני חוששת לחזור לכלא, אבל כאן הבנתי שאומץ זה לא כשלא מפחדים – זה לעשות משהו למרות שהוא נורא מפחיד. ואני עושה את זה כדי לעצור את הכיבוש ולהביא שלום."


בשבוע שעבר, לרגל יום הסרבנות הבינלאומי, פירסמה תנועת זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל ישראל סקירה בינלאומית קצרה אשר משווה את היחס לסרבנות מצפון בישראל ובמספר מדיניות בעולם שבהן קיים גיוס חובה. מהסקירה עולה כי בהשוואה למדינות הדמוקרטיות בעולם המערבי, הפגיעה של ישראל בזכויות סרבני המצפון כפי שנקבעו על-ידי החוק הבינלאומי היא בין החמורות ביותר. אמנסטי אינטרנשיונל ישראל ממליצה להכיר בכל סרבני המצפון אשר סירובם נובע מהתנגשות בין אמונה כנה לבין שירות בצבא הישראלי, בין אם האמונה פציפיסטית, דתית או אחרת, וגם כאשר האמונה המדוברת נעוצה בהתנגדות לפעולות צבא ישראל בכללותן, או לפעולותיו הספציפיות של הצבא, לרבות פעולות בשטחים הפלסטיניים הכבושים.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס