ידיעה כתובה |

: מחאה נגד מצעד הדגלים בירושלים: די לגזענות

מדינה נכתב על ידי

מצעד הדגלים התקיים בירושלים אמש, 24.5.2017, ובמקביל הגיעו מאות מפגינים שמחאו נגד המצעד – "עצרו את הגזענות והשנאה! לכל תושבי העיר, ישראלים ופלסטינים, מגיע לחיות כאן בכבוד"

מצעד הדגלים הוא מצעד המתקיים מדי שנה בירושלים וחוגג את ניצחון מלחמת ששת הימים ואת 'איחוד' ירושלים. המצעד המובל על ידי הציונות הדתית החל באיזור שער יפו, המשיך לשער שכם, לאחר מכן עבר באזור שער האריות והסתיים בשער האשפות, בהפנינג שהתקיים בכותל המערבי. השנה מספר הצועדים היה הגדול ביותר, כ-60 אלף איש. לצד המצעד הגיעו מאות פעילי שמאל והפגינו כנגדו בקריאה להפסקת הנשאה, הגזענות והאלימות ולקידום סדר יום של שלום וחיים בכבוד לכל תושבי העיר, זאת, לאחר שגם השנה נדרשו התושבים הפלסטינים ברובע המוסלמי להסתגר בביתם כדי לאפשר לבריונים של להב"ה לצעוד, להשמיע קריאות שנאה ולזרוע פחד- דווקא שם, ברובע המוסלמי בעיר העתיקה.

צילום: עומדים ביחד

חמוטל בלנק, חברת הנהגה בתנועת ״עומדים ביחד״, וממארגני ההפגנה, אמרה: "אנחנו מפגינות כאן היום נגד ריקוד הדגלים, שהפך בשנים האחרונות למפגן של גזענות והסתה בחסות העירייה והמשטרה. הצועדים בו קוראים קריאות מסיתות כמו "שיישרף לכם הכפר" בתוך הרובע המוסלמי, ונכפה על הפלסטינים לסגור את העסקים שלהם ע"י המשטרה – שבמקום להגן על התושבים הפלסטינים רק מאפשרת את הפגיעה הזאת. מול המצעד הזה, שלכאורה חוגג את "איחוד" ו"שחרור" ירושלים, אבל רק מדגיש עד כמה מזרח העיר לא  משוחררת או מאוחדת עם מערב העיר – אנחנו מפגינות ומפגינים במסר ברור: לא נסכים לגזענות ולשנאה. כולנו יכולים לחיות בשלום ובכבוד – פלסטינים וישראלים".
לורה ורטון, חברת מועצת העיר ירושלים מטעם סיעת מרצ אמרה: ״כולנו כאן אוהבי ירושלים. אנחנו מבינים שירושלים שייכת לא רק לנו, אלא לכולם- גם לישראלים וגם לפלסטינים. אנחנו לא רוצים לסלק אף אחד, לא רוצים לפגוע באף אחד, לא שונאים אף אחד. אנחנו כאן יחד לתמוך בירושלים כפי שהיא צריכה להיות, עיר של שלום, עיר שמכבדת את כולם. היום ירושלים לא מאוחדת, וכל השנאה פוגעת בה. ירושלים צריכה להיות בירה לשתי מדינות, של ישראלים ושל פלסטינים, ורק כך נוכל באמת להגיע לשלום. אני גאה בכל אחד שהגיע היום לתמוך בחיים יחד' למחות על האחדות המזויפת של העיר ולקרוא לאחדות התושבים בעד כבוד הדדי".

צילום: עומדים ביחד

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס