תמלול הכתבה: שטח אזרחי

מגיש: ולמציאות בשטח - מי שאחראים ומסוגלים לקדם את הפיוס, עסוקים בהפרדה ובהפחדה. כך, בחסות הממשלה רוב הישראלים לא מגיעים כלל ליישובים פלסטינים בגדה ומפחדים ליצור עימם קשר. מי שיש לו איזו שהיא מוטיבציה לבקר בכפר פלסטיני - יתקל בכניסה בשלט גדול מטעם השלטונות, המורה לו כי מדובר בסכנת חיים ובעבירה פלילית.

עלמה גניהר: בפעם הראשונה שהעזתי ונכנסתי, פחדתי נורא. ממש רעדה לי הבטן, וזה לא רק זה שלא קרה שום דבר – אלא גם היו נחמדים אלי וחייכו אלי כך שבסופו של היום אני שאלתי את עצמי איך הם איך הם מחייכים אלי, זאת אומרת – איך קרה שכל התפיסה שלי של המציאות הייתה כל כך הפוכה, שאני תמיד חשבתי שאני זו שצריכה לפחד בעת זה שהם בעצם הכבושים, והם אלה שמפחדים ממני.

מגיש: ההבנה של האבסורדיות שבה הצד החזק, הכובש, נושא הנשק, מפחד מפני הנכבשים - אזרחים שרובם לא חמושים, הביאה את קבוצת "לא מצייתות" להחליף את שלטי ההפחדה והאיום בכניסה לישובים הפלסטינים.

עלמה גניהר: אדם רגיל שיגיע למקומות האלה – יראה את השלט – יפחד להכנס. הוא ירגיש שעומדים לעשות בו לינץ', כי לזה השלט מכוון – לזרוע פחד. לכן אנחנו בחרנו לכסות את השלטים האלה, להציב במקומם שלטים אחרים. "דרך זו מובילה לישובים פלסטינים. אזרחים ישראלים: אל תפחדו! בואו כאורחים לישובים הפלסטיניים. סרבו להיות אויבים!"

סוף תמלול הכתבה: שטח אזרחי
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס