ידיעה כתובה |

: תיאטרון מחוקק חולות

חברה נכתב על ידי

"תאטרון מחוקק חולות" הינה קבוצה מעורבת של ישראלים ושל מבקשי מקלט מאריתריאה, אשר עיבדו יחד עם הכלואים במתקן חולות את חוויותיהם ואת הסוגיות המרכזיות בחייהם בשיטה המבוססת על "תיאטרון המדוכאים" של אוגוסטו בואל.

ב13 במאי, יום שבת, יתקיים המופע "תיאטרון חולות – דור 2.0" של קבוצת "תאטרון מחוקק חולות". זהו מופע בועט המשקף את סיפור חייהם של הכלואים החל ממסעם של מבקשי המקלט, ההגעתם לישראל, כליאה במתקן חולות ועד חייהם שם. את הקבוצה מנחות ליאת שבתאי, רותם גולדנברג ועוואט אשבאר, לאחר שבשנה שעברה הונחתה ע"י איש התאטרון, חן אלון.

האירוע יתקיים ברחבה מול מתקן חולות בשבת, 13/5/2017 בין השעות 18:00-21:00. ניתן להגיע לצפות ולהביע סולידריות. לפרטי האירוע.

צפו בקטעים מתוך המופע בשנה שעברה: 

מחולות לקדמת הבמה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

על במה מאולתרת, סמוך למתקן הכליאה חולות, עשרה אנשים: ארבעה ישראלים ושישה מבקשי מקלט מנסים לשקף לנו מציאות חיים, שהחברה הישראלית, באמצעות מערכת המשפט שלה, דחקה הרחק מהמרכז, למדבר. "תיאטרון מחוקק בחולות" מבוסס על טכניקת "תיאטרון המדוכאים" שנוצרה בשנות השישים בסאו פאולו, ברזיל על ידי אוגוסטו בואל ומקשרת בין אומנות, טיפול ואקטיביזם. המופע מורכב מסיפורי מסע של מבקשי מקלט, מרגע ההגעה שלהם לישראל, דרך חיפוש עבודה ותנאי העסקה נצלניים ועד לכליאה במתקן חולות, בהוראת הממשלה ובחסות החוק. לצפייה בקטעים מתוך ההצגה. לראיון על התכבה ברדיו כל השלום
הופק ע"י: | עלה ב: 22/07/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס