ידיעה כתובה |

: צעדה בירושלים נגד הכיבוש

מדינה נכתב על ידי

אלפיים מפגינות ומפגינים השתתפו בצעדת המחנה הדמוקרטי בירושלים נגד הכיבוש ובעד השלום. ההפגנה הייתה משותפת ליהודים וערבים בקריאה אחרי 50 שנים: "די לכיבוש!"

אמש, ה-1/4/2017, צעדו בירושלים כ-2,000 אנשים במחאה נגד השליטה המתמשכת של ישראל בשטחים ובפרט בירושלים המזרחית, ובעד פתרון של שלום וצדק לשני העמים. הם צעדו מגן הסוס לכיוון שער יפו, על הקו הירוק, שם התקיימה אל מול חומות העיר העתיקה עצרת הקוראת לסיום הכיבוש ופתרון של שלום ותקווה, בהשתתפות חברי כנסת ואישי ציבור. בין חברי הכנסת שהשתתפו היו: זהבה גלאון (יו"ר מרצ), דב חנין (חד"ש/הרשימת המשותפת), עאידה תומא-סולימאן (חד"ש/הרשימה המשותפת), תמר זנדברג (מרצ). הארגונים שיזמו את ההפגנה היו: עומדים ביחד, שלום עכשיו, מרצ, חד"ש, שוברים שתיקה, לוחמים לשלום, עיר עמים, זזים, גוש שלום, SISO, מחסום ווטש, מאבק סוציאליסטי, מחזקים.
איתמר אבנרי, חבר הנהגת תנועת עומדים ביחד אשר הובילה את ההפגנה, אמר בעצרת: "הגענו לכאן היום – דווקא לירושלים – כדי להגיד: הגיע הזמן לשלום. הסיוט הזה חייב להסתיים! בימין מספרים לנו על "איחוד ירושלים", אבל אנחנו יודעים שזה שקר: זה לא איחוד – זה כיבוש. כשנשים לזה סוף, הכל יראה כאן אחרת. ביום הזה, אנחנו נחיה בשלום, וכל האזרחים יהיו שווים.״

איתמר אבנרי – זה לא איחוד – זה כיבוש! (לדף הכתבה »)

נאומו של איתמר אבנרי, חבר הנהגת תנועת עומדים ביחד, בהפגנה בירושלים (1/4/2017), בקריאה לסיום הכיבוש: "בימין מספרים לנו על 'איחוד ירושלים', אבל אנחנו יודעים שזה שקר: זה לא איחוד – זה כיבוש".
הופק ע"י: | עלה ב: 03/04/2017

ח״כ זהבה גלאון, יו״ר מרצ: "אי אפשר להמשיך ולנהל את הסכסוך עם הפלסטינים על אש קטנה כי האש הזאת יושבת על חבית חומר נפץ. פיגוע הדקירה היום בעיר העתיקה חושף את ההזיה, שאפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות וריבונות, ומבלי שהייאוש של האנשים האלה שאנחנו דורכים עליהם כל יום לא יהפוך לשנאה ואלימות מחרידים״.

יו"ר מרצ: זהבה גלאון

ח"כ עאידה תומא-סולימאן (חד"ש/הרשימה המשותפת) אמרה: "כל הכוחות המאמינים בצורך לגאול את שני העמים מהכיבוש, חייבים לבוא ביחד בשנה החמישים, להוות כוח אמיתי לסיום השלטון הימני ההזוי, לעצור את הסיפוח הזוחל, וביסוס משטר אפרטהייד. ביחד, יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, נוכל לגבור על הכיבוש.״ ח"כ דב חנין (חד"ש/הרשימת המשותפת): "היום אנחנו מראים: יש ירושלים של שלום. זוהי הפגנת כח גדולה של כל אנשי השלום בירושלים. אנחנו מבינים שרק המאבק ייצר תקווה. רק מאבק ייצר שינוי. זוהי התחלתו של מסע מחאה שאותו נמשיך בערים אחרות ובמקומות אחרים בחודשים הקרובים כדי להראות שלא ויתרנו על שלום ישראלי-פלסטיני, שהוא המפתח לעתידם של שני העמים בארץ הזאת." יולי נובק, מנכ"לית שוברים שתיקה: "כל יום שעובר בו אנחנו לא משלבים את כל הכוחות העצומים שיש בחברה שלנו – מכל הצבעים, העדות והארגונים – הוא עוד יום בו המשטר הכובש והלאומני מתחזק באמונה ששום דבר לא יעצור אותו. שהם יכולים להמשיך באין מפריע את הפרויקט הלאומני – את הכיבוש – להרוס, לפצוע, לפגוע, להרוג." אבי בוסקילה, מנכ"ל שלום עכשיו: ״ממשלת הימין המתנחלית והכיבוש רוצה שבישראל ישנאו, שהשנאה תתנחל בלבבות ותשלוט ברחובות, כדי שיהודים ישנאו ערבים, שמזרחיים יתעבו אשכנזים, שימנים יבוזו לשמאלנים, שאופקים תשנא את תל אביב. הם מפחדים כי הם יודעים שאנחנו ננצח, כולנו, יהודים ופלסטינים, ירושלמים ותל אביבים, מזרחים ואשכנזים, אתיופים ורוסים, גברים ונשים – כולנו ביחד ננצח.״ מוחמד אבו חומוס, ראש הוועדה העממית של עיסאוויה: ״אנחנו מבקשים מכל מי שמאמין בעם הפלסטיני לעמוד נגד הממשלה הגזענית הזו. צריך שהשמאל יתגייס ויעזור, יצא לרחובות, וידרוש שינוי.״

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס