ידיעה כתובה |

: מחזירים את הירוק לקו

מדינה נכתב על ידי

צעדה לסימון הקו הירוק כדי להחזירו לתודעה הציבורית, תתקיים במהלך יוני – כאלטרנטיבה לנרטיב הממסדי של שחרור ירושלים.

הקו הירוק שמסמן את הגבולות היבשתיים המוכרים של מדינת ישראל הולך ונעלם. הוא הוסר מספרי הלימוד, אינו מצוי במפות הנפוצות וכך בשירות האידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה, הוא הולך ונעלם מהתודעה הציבורית הישראלית.

על הקו הירוק: הקו הירוק הוא קו שביתת-הנשק של מדינת ישראל עם מצרים, עם ירדן, עם סוריה ועם לבנון, כפי שנקבע בהסכמי שביתת הנשק שנחתמו בשנת 1949, לאחר מלחמת העצמאות ועד לפריצת מלחמת ששת הימים בשנת 1967. שמו ניתן לו מכך שהוא צויר בעיפרון ירוק על המפה שנעשה בה שימוש בדיונים. כינויים נוספים לקו הירוק הם "גבולות 4 ביוני 1967", "גבולות 67" וגם "גבולות 48" (וויקיפדיה).

לצורך סימון הקו הירוק מחדש, בשנה ה-50 לכיבוש, מארגנת תנועת "מחסוםWatch" צעדה על הקו הירוק. ממחסוםWatch נמסר: "הקו הירוק נמחק מספרי הלימוד, מהמפות ומהתודעה. מעבר לקו הירוק מתרחש כיבוש אכזרי הולך ומחריף, הבה נחזיר את הקו הירוק לתודעה". בקריאה להצטרפות לצעדה נכתב: "ב-8, 9, וב-100 ביוני נצעד ביחד לאורך הקו הירוק – המפריד בין ישראלים המוגנים על ידי זכויות אדם ובין פלסטינים חסרי זכויות אדם ואזרח – בקריאה לסיום הסכסוך, ולסיום שלטון של עם אחד על עם אחר. נצעד ביחד – יהודים וערבים – ונחזיר לתודעה את קיומו של הקו הירוק. לצעדה יצטרפו אמנים, מוזיקאים, סופרים, עיתונאים והיסטוריונים".

לינק לפרטים על הצעדה ולהרשמה

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס