ידיעה כתובה |

: ראש עיריית פ"ת ממשיך להתעמר במבקשי המקלט

חברה נכתב על ידי

איציק ברוורמן, ראש עיריית פתח תקווה, לא רוצה את מבקשי המקלט מאריתריאה ומסודאן בעירו, בחורף האחרון העירייה ניתקה את החשמל ברחוב בו מתגוררים מבקשי מקלט ככשאלו מדוע נמסר להם – אתם אריתראים, אתם עושים בעיות.

איציק ברוורמן כבר התחיל מלחמה נגד מבקשי המקלט בעירו, זה התחיל מהאמירות גזעניות כלפם ומכך שלפני כמה חודשים סירב להתיר לילדים של מבקשי מקלט להירשם לגני ילדים בעיר. האירוע המקומם האחרון הוא ניתוק החשמל בהוראת העירייה בדירות ברחוב גוטמן 2, שבהן מתגוררים מבקשי מקלט. החשמל נותק משך כשבוע, משפחות עם ילדים נאלצו לסבול שבוע בלי חשמל, בלי חימום, דירות אחרות בעיר נותקו גם ממים. העירייה בתגובה טוענת שהניתוק לא נעשה נגד מבקשי המקלט, אלא נגד עבירות הבנייה ונגד בעלי הדירות. לא ברור כיצד התשובה הזו מצדיקה את העבודה שהשוכרים, לא בעלי הדירות או הקבלנים, צריכים לשאת באחריות ולסבול מניתוק חשמל ומים. אחרי כל הפעולות שעושה ראש העיר כדי לגרש ממנה את מבקשי המקלט, מצפים מאיתנו להאמין שהקשר אליהם הוא מקרי?

מתוך עמוד הפייסבוק של א.ס.ף

האגודה לזכויות האזרח הגישה ערר על ניתוק החשמל ברחוב גוטמן 2, החשמל חזר לדיירים אך בו בזמן העירייה התחילה לנתק את החשמל או המים בדירות אחרות בעיר. האגודה הגיבה לכך באופן מידי ושלחה עתירה בשמה ובשם המוקד לפליטים ולמהגרים ואס"ף להפסיק את הניתוקים ולחבר מחדש את מה שנותק עד שיתקיים הדיון בעתירה. אתמול, 1/3/2017, קבע בית המשפט כי יש להשיב את החשמל והמים לדירות שנותקו עד לדיון בעתירה, שיתקיים ב-27/3/2017 וכי יש לחדול עד אז מניתוקים.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס