ידיעה כתובה |

: למורי הקבלן נמאס, אילו זכויות נשללות מהם?

חברה נכתב על ידי

"מורה שמועסק ע"י קבלן, עובד, מלמד, ועושה עבודה של מורה רגיל ולפעמים אפילו עבודה קשה יותר, אך מבחינת שכר, המורה נאלץ לספוג את ההפסדים, לחתום בלשכת האבטלה, לא לדעת מה יעלה בגורלו בשנה הבאה וכל זאת מפני שמשרד החינוך רוצה לחסוך בכסף." אתמול (27.02.2017) הפגינו מורי הקבלן מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט נגד תנאי העסקתם.

מורי פרויקט היל"ה הפגינו מול ביתו של שר החינוך במחאה על הבחירה של משרד החינוך להעסיק אותם דרך חברת קבלן ולמנוע מהם את הזכויות המגיעות להם. אל המורים הצטרפו פעילים מארגון "כוח לעובדים" וכמה תלמידים שהגיעו כדי להביע סולידריות.
המורים והפעילים צעקו סיסמאות כמו "לא נהיה מפוחדים כל הכוח לעובדים" ו"בנט בנט תתפטר המורות שוות יותר"

מורי פרויקט היל"ה (השלמת יסוד ולימודי השכלה), מלמדים נוער נושר במגוון ערים ברחבי הארץ. מורים אחרים המועסקים על ידי קבלן מלמדים ילדים ונוער שחולים במחלות כרוניות וסופניות בביתם, שכן הם לא יכולים לצאת בגלל מצבם הרפואי. המורים האלו יוצאים במחאה על תנאי העסקתם.

מורות היל"ה דורשות העסקה ישירה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מורות ומורי הקבלן הגיעו להפגין מול ביתו של שר החינוך בנט במחאה על הזכויות הנשללות מהם כעובדי קבלן ובדרישה לרצף תעסוקתי ובטחון תעסוקתי.
הופק ע"י: | עלה ב: 28/02/2017

מורים שמועסקים על ידי קבלן לא זוכים לאותן זכויות שמורים המועסקים בהעסקה ישירה זוכים להן, את זה כולם יודעים. אבל אילו זכויות נשללות ממורי הקבלן ? רשימה חלקית, בעקבות מחאת מורי הקבלן אתמול:

מורים שמועסקים ע"י קבלן לא זוכים לתשלום בזמן חופשת הקיץ.
מורה "רגילה" שמועסקת ע"י משרד החינוך זוכה לחודשיים של חופשה בשנה, בהן היא נחה מהעבודה האינטנסיבית, מתכוננת לשנה הבאה ועוברת השתלמויות, מורה באחד הפרויקטים שמעסיקים מורי קבלן לא זוכה לחופשה ונאלצת לגשת שנה אחר שנה ללשכת האבטלה.

"כשהמורים מאוחדים הקבלנים מפחדים". מתוך הפגנת מורי הקבלן אתמול.

 

מורה שמועסקת ע"י קבלן לא צוברת וותק.
לקראת חודשיי הקיץ מורי הקבלן מסיימים את חוזי ההעסקה ונאלצים להתחיל כל שנה מחדש את תקופת העבודה שלהם, מה שמונע מהם לקבל תוספות שכר על וותק.

למורה שמועסקת ע"י קבלן אין בטחון תעסוקתי
מורה שמועסקת ע"י קבלן מסיימת את חוזה ההעסקה בכל שנה והמעסיק בוחר אם הוא רוצה להעסיקה גם בשנה הבאה, מה שגורם לכך שמורה שמועסקת ע"י קבלן לעולם לא יודעת מה מחכה לה מעבר לפינה, אחרי החופש הגדול.

למורה שמועסקת ע"י קבלן אין רצף תעסוקתי
חופשת הקיץ אמנם נגמרת בחודש ספטמבר אבל החגים רק מתחילים, בהרבה מקרים מורים שמועסקים ע"י קבלן נאלצים להתחיל לעבוד רק בשלב מאוחר מאוד של השנה, אחרי חודשים ללא עבודה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס