ידיעה כתובה |

: שביתה ללא הגבלת זמן במכון הטכנולוגי חולון

חברה נכתב על ידי

כ-300 חברי סגל במכון הטכנולוגי חולון החליטו החל מאתמול, 26/2/2017, לשבות ללא הגבלת זמן עקב סירובה של ההנהלה להשוות את תנאי סגל ההוראה הזוטר לעמיתיו במכללות המתוקצבות האחרות בהן נחתם הסכם קיבוצי. סגל המורים מן החוץ: "מצער לראות שאנו נאלצים להיאבק עבור מה שמובן מאליו במכללות אחרות".

המרצים הזוטרים במכון הטכנולוגי חולון מועסקים היום במעמד של מרצים מן החוץ, תואר אשר לא נותן להם ביטחון תעסוקתי והכרה בוותק. חברי הסגל הזוטר אף נדרשים מההנהלה לשעות עבודה העולות על היקף השעות הנדרש ממרצים במכללות בהן נחתם הסכם קיבוצי. "אם נקבל את הצעות ההנהלה הרי ששכר המרצים יהיה נמוך ב-20% משכר מקביליהם במכללה האקדמית ובשנקר. מובן כי לא ניתן לכך יד"- טוענים בוועד המרצים.
תמי ויזל מרצה לתקשורת חזותית וחברת וועד אומרת: "רק לאחר שהכרזנו על שביתה, חל שינוי קל בעמדת ההנהלה, לאחר סירוב גורף לרב דרישותינו מאז החל המומ בחודש יוני".
המאבק לתנאי העסקה של מרצי החוץ הוא לא מאבק חדש, הוא החל כבר לפני שנתיים במכללות שונות ומאז שהחלו למחות עדיין לא קיבלו כל מרצי החוץ את תנאי התעסוקה הראויים, צפו במחאת המרצים אז:

מרצים מן החוץ (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מרבית המרצים במכללות הציבוריות בישראל מועסקים בהעסקה ארעית, או כפי שמכנים זאת באקדמיה "מרצים מן החוץ". למרות שהם נושאים בתארים אקדמיים וותק כמו עמיתיהם המרצים הקבועים, תנאי העסקתם נחותים. לאחר חודשים של משא ומתן, הכריזו המרצים במכללות ספיר, שנקר והאקדמית ת"א-יפו על סכסוך עבודה, והם בעיצומו של מאבק.
הופק ע"י: | עלה ב: 02/04/2014

המעמד אליו נאבקים להגיע מרצי החוץ הוא מעמד של 'סגל עמית'- מעמד המבטיח למרצים הכרה בוותק וחישוב שכר בהתאם לסולמות השכר של הוועדה לתכנון תקציבי הכולל 12 משכורות. לאחר מאבק ארוך, במכללת שנקר ובמכללה האקדמית תל אביב נחתם הסכם קיבוצי הכולל את השינוי במעמד המרצים. מרצי החוץ במכון הטכנולוגי חולון שובתים כדי להשוות את תנאי העסקתם לאלו שמקבלים המרצים בשנקר ובמכללה האקדמית תל אביב. ביום ראשון הקרוב, ה-5/3/2017, אמור הסגל הזוטר במכללת עמק יזרעאל להצטרף לשביתת הסגל בחולון ולא לפתוח את סמסטר ב' במכללה. יורי אמינוב, רכז ענף ההשכלה הגבוהה בכוח לעובדים: "העובדה שסמסטר ב' לא יפתח בשתי מכללות מרכזיות, הוא שלב חשוב במאבק הזה".

ביום רביעי, ה1/3/2017, בשעה 10:00, מתכוונים חברי הסגל הזוטר לקיים הפגנה בשטח המכון בהשתתפות מרצים, סטודנטים וחברי כנסת.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס