ידיעה כתובה |

: ירושלים: קצת אהבה לא תזיק

מדינה נכתב על ידי

היום, ה-14.2, תתקיים הפגנת אהבה וכעס מול ביתו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת – נגד הריסת הבתים במזרח ירושלים.

קצת אהבה לא תזיק לירושלים, לכן היום ביום האהבה הבינלאומי ארגון "Free Jerusalem" מחליט לערוך הפגנה בסגנון מסיבת ולנטיינז דיי מול ביתו של ראש עיריית ירושלים – ניר ברקת. ההפגנה מוחה נגד החרפת מדיניות הריסת הבתים במזרח ירושלים. השנה יותר מכל שנה אחרת מאז 1967 מספר הבתים שנהרסו הוא הגדול ביותר – 130.

 • צפו בכתבה בה סיקרנו את הריסת בתיהם של תושבי עיסאוויה עקב תוכניות העירייה לבנות גן לאומי בשטחיהם:

  התנחלות ירוקה בעיסאוויה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

  התוכנית להקמת הגן הלאומי "מורדות הר הצופים", שתוכננה לקום על אדמות תושבי הכפר הפלסטיני עיסאוויה, אושרה לפני שנתיים, אך הוקפאה עד לבירור צרכי התושבים. כדי לעקוף את החלטת ההקפאה, עיריית ירושלים השתמשה בסמכותה לבנות גינות ציבוריות וכך ביוני 2015 הציבה על השטח המיועד שלטים עליהם צווי גינון. יחד עם זאת החלה בהריסת מבנים ואף עקרה בוסתן עם עצי פרי שבבעלות משפחה פלסטינית, כדי להקים במקומו גינות מטעמה. לראיון ברדיו כל השלום בנושא הכתבה.
  הופק ע"י: | עלה ב: 05/08/2015

בירושלים מתגוררים 300,000 פלסטינים שרובם כמעט ולא מקבלים אישורי בנייה, וחלקם אף סובלים מהריסת בתיהם בעוד שהעירייה ממשיכה לאשר ליהודים אלפי אישורי בנייה.

 • עוד על הקשיים בהשגת אישורי בנייה לפלסטינים:

  מי יתכנן בשטחי C (לדף הכתבה »)

  הריסות מבני מגורים, מבנים חקלאיים ובורות מים, הם דבר שבשגרה כשמדובר באוכלוסייה הפלסטינית בשטחים, אך דיון מעמיק לגבי היעדר האפשרות החוקית של פלסטינים לבנות על אדמתם אינו שכיח. בשנת 71 הופקעו סמכויות התכנון מהפלסטינים והועברו לידי המנהל האזרחי והצבא. מאז, כמעט כל בנייה הופכת ללא חוקית. בחודש אוגוסט הגישו מועצות הכפרים הפלסטינים יחד עם קואליציה של ארגוני זכויות אדם עתירה לבג"צ, בבקשה להשיב לידיהם את ועדות התכנון בשטחי C.
  הופק ע"י: | עלה ב: 18/09/2013

נותרתם בלי תוכניות ליום האהבה? נגמר המקום במסעדה האהובה עליכן? מחפשים לעשות משהו יותר מקורי מסרט?
מוזמנים להצטרף להפגנה! עוד מידע בלינק זה.

מתוך עמוד הפייסבוק של "Free Jerusalem"

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס